Dişi sultan papaganima dişi arkadaş alabilir miyim

Ayşe D.

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 6 ay önce dişi bir sultan papagani sahiplendik ama o kadar zaman geçmesine rağmen bize neredeyse hiç alismadi zaten kendisi de çok korkak bir kuş en ufak bir hareketimizden bile korkuyor sadece dışarı çıkardığımda dizime geliyor ve elimden yem yiyor onun dışında asla elime gelmiyor biz de bize alismadigi için yanına arkadaş almaya karar verdik ama dişi bir kuş almayı düşünüyoruz çünkü erkek kuş alırsak yavruları olursa doğru bakamayiz kuşum dişi bir kuşla anlaşabilir mi yoksa erkek kuş mu almaliyim

Merhaba, kuşların karakterleri türlü türlü. Genelde anlaşırlar ancak bazı kuşlar bunu yapamıyorlar :(

Merhaba, kuşların karakterleri türlü türlü. Genelde anlaşırlar ancak bazı kuşlar bunu yapamıyorlar :(
İnşallah alacagimiz kuşla anlaşabilir kuşum bide ben size bir şey daha soracaktım ben kuşumu sahiplendigimden beri kuşumun sanki bir rahatsızlığı var gibi nerdeyse hep tüyleri kabarık duruyor tüylerini indirdiginde boyun kısmı ve gogusunun alt kısmı biraz içe çökük gibi duruyor ama onun dışında kuşum hareketli neredeyse hep ötüyor yemesi içmesi felan hep yerinde sadece dediğim gibi vucudunda bazı yerler öyle içe cokuk gibi bir kere veterinere götürdük kuşumu muayene etmesi için kuşum korkak olduğu için eline alamadı bir şey olur diye ama mor ışıkla baktığında bir şey görünmüyor dedi yaşadığım ilde kuşlardan tam olarak anlayan bir veteriner olmadığı için de goturemiyoruz yarın kuşumun fotografini atsam yardımcı olur musunuz şimdi rahatsız etmeyeyim kuşumu eger bir rahatsizligi varsa iyileştirip öyle yanına arkadaş alalim

Yapısal olarak o bölge öyle. Tüyler içe kıvrık olabilir. Bazen zayıf kuşlarında o bölgesi içe dönük tüy bulunur ancak kuşunuz sağlıklı görünüyor. Dışkılarını gözlem yapmak lazım. Aşırı problemli değil. Probiyotik desteği sağlayınız.

Yapısal olarak o bölge öyle. Tüyler içe kıvrık olabilir. Bazen zayıf kuşlarında o bölgesi içe dönük tüy bulunur ancak kuşunuz sağlıklı görünüyor. Dışkılarını gözlem yapmak lazım. Aşırı problemli değil. Probiyotik desteği sağlayınız.
Haftada 2 kere probiyotik veriyorum onun dışında vitamin kullanmıyorum dışkısı bazen çok normal oluyor bazen böyle sulu oluyor hep böyle değil bide ne yapsam kuşum kilo alir