Dişiye kur yapmayı kesti

Zugoo

iyikus.com Üyesi
Erkek muhabbet kuşum son birkaç gündür dişi yerine suluk ve mineral taşına kur yapıyor. Sebebi ne olabilir ?
Öncesinde dişiyi kaşıyor yem kusuyordu.
Şuan böyle bir durum yok

Zamanla yönelecektir. Ben genelde bu durumu henüz dişi pas vermiyor olarak değerlendiriyorum.

Oyla 0
Dişi zaten 2 haftadır bizimle erkek uzun zamandır benimleydi aralarında hiçbir sorun yok erkek arada kaşıyor o da izin veriyor yem kusmaya çalıştı zaman da dediğiniz gibi yüz vermiyor

Oyla 0
Zamanla yönelecektir. Ben genelde bu durumu henüz dişi pas vermiyor olarak değerlendiriyorum.
Yuvalık hakkında birşey sormak istiyorum.
Dişi erkek ile 2 haftadır birlikte dişiyi aldığım phetshop yuvaligi da o gün takmamı söyledi bende öyle yaptım dişiyi aldığım gün taktım sizce nekadar doğrudur çıkarmam gerekmi ?

Oyla 0
Ortam değiştiren kuşlarda yuvalık takilmasi önerilmez çünkü ek stres yaparlar. Fakat bazen de olumlu yönde çalışır. Direkt işe koyulabilirler

Oyla 0
Ortam değiştiren kuşlarda yuvalık takilmasi önerilmez çünkü ek stres yaparlar. Fakat bazen de olumlu yönde çalışır. Direkt işe koyulabilirler
Bugün öğle vakitlerinde çıkardım yuvaligi çünkü hiç yuvalık ile ilgileri yoktu yuvalik yanında olan tüneğe takılı olduğundan beridir hiç gecmediler bende çıkarma kararı aldım eğer dişi ve erkek daha iyi anlaşırlar
Dişi de kızışır ise takarım diye düşünüyorum

Oyla 0