Dışkı

Yao ako

Forum Sakini
Arkadaşlar dün resimde görüldüğü kakalar görmüştüm. Emin olmak için akşam yatmadan yere peçete serdim . Resimdeki gibi dışkılar çıktı. Sizce bakteriyel enfeksiyon mı?Ek olarak hareketli ve iştahlı.

Ekli dosyalar

• 8F46A9BC-65E0-4EF5-A952-34E867CEB4E6.jpeg
    8F46A9BC-65E0-4EF5-A952-34E867CEB4E6.jpeg
    2.9 MB · Görüntüleme: 31
  • 97E2176E-7DF2-4DC2-B3D7-3A9F899850FA.jpeg
    97E2176E-7DF2-4DC2-B3D7-3A9F899850FA.jpeg
    2.9 MB · Görüntüleme: 31
Dışkılar toparlayabilir ancak öncelikle bir ic parazit geçmenizi öneririm sitraks gibi. Ardindan ishal durumu için bir şeyler yapmamız lazım. Besleme seklinden bahseder misin?

Oyla 0
Dışkılar toparlayabilir ancak öncelikle bir ic parazit geçmenizi öneririm sitraks gibi. Ardindan ishal durumu için bir şeyler yapmamız lazım. Besleme seklinden bahseder misin?
haftada 1 gervit w veriyorum.yem olarak garden mixten versele laga ya geçeceğim.sitraks nerde bulunuyordu?

Son düzenleme:
Oyla 0
kuşunuz hareketliyse 1 günlük dışkı bozukluğu için fazla endişeye gerek yok bence. doğanay beyin yazdığı ilacı bugün kullanıp o ihtimali aradan çıkarabilirsiniz. dışkıda düzelme olmazsa pazartesi-salı gibi duruma göre sulphamezathine tarzı bir ilaç kullanılabilir

nöbetçi eczaneler bugün açık gitmek serbest

Oyla 0
Bu tip dışkılar maalesef çok fazla oluyor. Genelde yeme bozukluklarından kaynaklı gibi görünse de altta başka bir sorun da yatıyor olabilir. Veterinere göstermenizi öneririm

Oyla 0
Anladım. Petshoptan divitsol türevi bir ürün bulabilir misiniz* Yahut pektim içeren bir ürün. Eğer düzeltmez ise sulphamazethine gibi bir ürün denenebilir sor çare.

Oyla 0
Oyla 0
İlaç başlamak gerekiyor. Veterinere götürme şansınız varsa götürün. Bu tip bir durumda bir çok seçenek çıkıyor önümüze. Elinizde 4 in 1 ürünlerden var mı?

Oyla 0
Arkadaşlar da yazsin ona göre ortak bir paydada buluşalım

Oyla 0
Neo teramisin yada bactrim olur mu?kuşu deneme tahtasına çevirmeyelim

Dutch care gr pette satılıyor .güvenilir yani.hangisini alacaağım?

bu arada ben gribim o bulaşmış olabilir mi?

Oyla 0
kuşunuzda şu an için bactrim kullanımı gerektirecek ağır bakteriyel enfeksiyon olduğunu düşünmüyorum, öyle olsaydı bu kadar sürede kuş ve dışkılar çok daha kötü olurdu. neo terramycin (oksitetrasiklin + neomisin) çok işini görmez. oksi sindirim sisteminde pek etkili değil, neomisin de basit bir bağırsak antiseptiği.

ben bu durumlarda öncelikle sulphamezathine/tetramezatin kullanıyorum.
ama deneme yanılma olmasın derseniz doğanay beyin yazdığı geniş etkili mix ilaçlardan kullanabilirsiniz. tabi ki en doğrusu kanatlı hekimine danışmak

Oyla 0