Dışkıda kan

GülşahKandemir

Forum Sakini
Üç kuşum var ve hangisinin dışkısında kan olduğunu anlayamadım. Dışkı formu güzel fakat kuşların oyun parkında farkettim. Bi damla kan vardı kurumuş ve yeni yapılmış Bi dışkıda az miktar kan vardı. Nedir bu kan ne sorunu olabilir?

IMG-20210120-WA0004.jpgIMG-20210120-WA0003.jpgPıtır'ın dışkısı. Dişi kuşum. Her hangi Bi hastalık belirtisi yok.
IMG-20210120-WA0010.jpgIMG-20210120-WA0009.jpgIMG-20210120-WA0015.jpgÇiko'nun dışkısı. Erkek. Hastalık belirtisi yok fakat geçenlerde sadece Bi gün yaptığı bişeyi fark ettim. Arada bir kafasını aşağı eğip karnına doğru bakıyordu. Onun dışında hiperaktif. O da zaten bence bişey gördü ona bakıyordu önemli Bi şey olacağını sanmıyorum.
IMG-20210120-WA0039.jpgIMG-20210120-WA0038.jpgIMG-20210117-WA0007.jpgBoncuk'un dışkısı. Dişi. Hastalık belirtisi yok. Çiko ile durmadan oynaşıyorlar. Dışkısı sürekli yumurta yapmak istediği için kahverengi ve boyutu Bi miktar büyük. Bi süredir böyle. Tabi ben öyle düşünüyorum.

IMG-20210120-WA0031.jpgBunlar Çiko ve boncuk. Sürekli çiftleşiyorlar.
Crop_1611149579297.jpg

Arkadaşlar genel olarak hepsi gün içinde çok neşeliler. Şimdiki dışkılarının hiç birinde kan görmedim. O gördüğüm kanlı dışkıyı dağıttım sonra sildiğim için çekmedim onu. O Bi damla kanında öyle kan mı değil mi diye kurcalarken dağıttım. Birde Çiko ve boncuk durmadan çiftleşiyorlar bundan dolayı olabilir mi? Bugünde çiftleştiklerini gördüm. Neyden kaynaklı olabilir kandaki dışkı? İlk defa karşılaşıyorum bu durumla.

Oyla 0
Dışkıda ki kanı görmemiz gerekli. Besin farklılıklarında dışkı renk değişimleri olabiliyorz bazen buna bağlı boyama da hasıl olabiliyor. Dışkılar kötü görünmüyor.

Çiftleşme ve yumurta dönemi dışkılarda büyüme ve yapı farklılığı olması normaldir.

Her olasılığı değerlendirmek adına, kuşunuzu elinize alıp popo kısmını inceleyebilirsiniz, tüylerini üfleyerek bakabilirsiniz...

Oyla 0
Dışkıda ki kanı görmemiz gerekli. Besin farklılıklarında dışkı renk değişimleri olabiliyorz bazen buna bağlı boyama da hasıl olabiliyor. Dışkılar kötü görünmüyor.

Çiftleşme ve yumurta dönemi dışkılarda büyüme ve yapı farklılığı olması normaldir.

Her olasılığı değerlendirmek adına, kuşunuzu elinize alıp popo kısmını inceleyebilirsiniz, tüylerini üfleyerek bakabilirsiniz...
Kan olduğuna eminim. Kıpkırmızıydı ama çok az miktarda. O gördüğüm Bi damla şeyinde kan olduğuna eminim ama işte görsel yok size gösterebileceğim. Bakayım öyleyse tekrarlar ise görsel atarım.

Oyla 0
Ekli dosyayı görüntüle 11924Ekli dosyayı görüntüle 11925Pıtır'ın dışkısı. Dişi kuşum. Her hangi Bi hastalık belirtisi yok.
Ekli dosyayı görüntüle 11926Ekli dosyayı görüntüle 11927Ekli dosyayı görüntüle 11928Çiko'nun dışkısı. Erkek. Hastalık belirtisi yok fakat geçenlerde sadece Bi gün yaptığı bişeyi fark ettim. Arada bir kafasını aşağı eğip karnına doğru bakıyordu. Onun dışında hiperaktif. O da zaten bence bişey gördü ona bakıyordu önemli Bi şey olacağını sanmıyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 11929Ekli dosyayı görüntüle 11930Ekli dosyayı görüntüle 11932Boncuk'un dışkısı. Dişi. Hastalık belirtisi yok. Çiko ile durmadan oynaşıyorlar. Dışkısı sürekli yumurta yapmak istediği için kahverengi ve boyutu Bi miktar büyük. Bi süredir böyle. Tabi ben öyle düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 11933Bunlar Çiko ve boncuk. Sürekli çiftleşiyorlar.
Ekli dosyayı görüntüle 11935

Arkadaşlar genel olarak hepsi gün içinde çok neşeliler. Şimdiki dışkılarının hiç birinde kan görmedim. O gördüğüm kanlı dışkıyı dağıttım sonra sildiğim için çekmedim onu. O Bi damla kanında öyle kan mı değil mi diye kurcalarken dağıttım. Birde Çiko ve boncuk durmadan çiftleşiyorlar bundan dolayı olabilir mi? Bugünde çiftleştiklerini gördüm. Neyden kaynaklı olabilir kandaki dışkı? İlk defa karşılaşıyorum bu durumla.

Kanlı dışkı boncuğa ait olabilir. Sitraks evet kullanılabilir. Ama kanlı dışkı tekrarlarsa sulphamezathine başlamak gerekebilir...

Oyla 0
Kanlı dışkı boncuğa ait olabilir. Sitraks evet kullanılabilir. Ama kanlı dışkı tekrarlarsa sulphamezathine başlamak gerekebilir...
Onun dışkısı diğerlerine göre daha büyük ve kahverengi. İnceledim tek tek dışkılarını kan görmedim çok şükür. O Bi damla kanı da kuşların tam çiftleştikleri yerde gördüm. Umarım tekrarlamaz. Tekrarlar ise yine bu konu üzerinden yazarım. Teşekkürler.

Oyla 0
Bazen erkek kuşlar kanlı sperm verebiliyor. Belki o damla ona ait olabilir (düşük ihtimal)

Oyla 0