Dışkıda yem,ağızda koku,dışkıdaki koku

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Gurkan57
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gurkan57

iyikus.com Üyesi
Merhabalar.Yaklaşık 3 aydan beri bende olan muhabbet kuşumda son zamanlarda ortalama 10 dışkıdan birinde yem çıkmaya başladı.Aldığımdan beri ağzında ve dışkısında hafif ekşimsi bir koku var kümes kokusu olduğunu zannedip geçer diye bekledim fakat azalsada geçmedi.Ara ara ağzındaki koku artırıyor ve dışkısıda kokuyor.Yem yemesinde,neşesinde dışkısında ishal gibi kuşta kabarma gibi bir problem yok dediğim gibi ortalama 10 dışkısından biri yemli oluyor acaba bir sorun mu vardır ?

megabakteri sorununa benzettim ben suyuna elma sirkesi 1-2 damla katarak verin iyileşene kadar iyileştikten sonra da elma sirkesini kesin ve de sebebi beslenme koşulları gözden geçirmenizde fayda var.Tahmin doğruysa böyle kesin sonuç tahlil ile anlaşılır.
elinize aldığınızda kuşta incelme varmı, göğüs kemiği elinize geliyor mu ?
Kaliteli bir kuş kumu almanızı öneririm birde dal darı alın yemkabuklarından ince oldugu için daha kolay yiyecektir.
Vitamin yumurta maması mutlaka verilmeli.

Son düzenleme:
Oyla 0
Ercefuryl kokulu dışkı için önerebileceğim en uygun ilaçtır. 1,5 lt suya 1 veya 1,5 kapsul şeklinde hazırlanmalı ve suyuna 5 gün boyunca uygulamanız gereklidir. Kokulu dışkı ve yem durumu olması ciddi bir sağlık problemidir. Bu nedenle veterinerin mutlaka görmesi gereklidir. Yemli dışkı içinde sulphamazethine kullanabilirsiniz. İlaç önermek istedim ama veterinere danışmanız daha uygun olur. Başka bir problemi olabilir.

Oyla 0
Haftada 1 multivitamin ve avisol se diye vitamin kullanıyorum. Haftada 1 dal darı veriyorum kuş kumu sürekli kafesinde ve severek yiyor belirtilerde kilo verme var ama bizim ki maşallah tosun gibi göğsünde öyle bir belirti yok iri bir kuş zaten.

Oyla 0
Ercefuryl kokulu dışkı için önerebileceğim en uygun ilaçtır. 1,5 lt suya 1 veya 1,5 kapsul şeklinde hazırlanmalı ve suyuna 5 gün boyunca uygulamanız gereklidir. Kokulu dışkı ve yem durumu olması ciddi bir sağlık problemidir. Bu nedenle veterinerin mutlaka görmesi gereklidir. Yemli dışkı içinde sulphamazethine kullanabilirsiniz. İlaç önermek istedim ama veterinere danışmanız daha uygun olur. Başka bir problemi olabilir.
Bu dediğiniz 1,5 lt suya atıp ne kadar beklemem gerekiyor ?

Oyla 0