Dışkıda yem ve yemek yerken ses çıkarma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ezgimlk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ezgimlk

iyikus.com Üyesi
Merhaba 7 yaşında erkek bir muhabbet kuşum var. Sorun ilk başta yemek yerken kapı gıcırtısı gibi bir ses çıkarmasıyla başladı. Aynı zamanda halsizlik , kabarma ve kuyruk titremesi vardı. Veteriner solunum yolu enfeksiyonundan süphelenip bize Baytril verdi ve 7 gün suluğuna koyduk. Tedavi bir işe yaramadı. Üzerinden bir ay geçti. Şimdi dışkısında yem görüyoruz. Bu kez aynı veterinerimiz ve başka bir kuşçunun kursak mantarından şüphelenmesiyle Triflucan tedavisine başladık. Kuşum yemek yerken çok zorlanıyor o kadar çok ses çıkarıyorki çok üzülüyoruz bu da tedavi etmezse diye korkuyorum. İlacı vereli iki gün oldu. Kuşumun neyi olabilir ?IMG-20240130-WA0000.jpg

Ekli dosyalar

• IMG-20240130-WA0001.jpg
    IMG-20240130-WA0001.jpg
    169.3 KB · Görüntüleme: 10
Solunum problemleri için ben en doğrusunun ağızdan sabah akşam birer damla olduğunu düşünüyorum. Ancak suluk için yarım dolu suluğa 6-8 damlaya kadar verilebilir. Kuşların su tüketimi az olduğundan seyreltilmiş su çok yeterli gelmiyor çoğu zaman

Solunum problemleri için ben en doğrusunun ağızdan sabah akşam birer damla olduğunu düşünüyorum. Ancak suluk için yarım dolu suluğa 6-8 damlaya kadar verilebilir. Kuşların su tüketimi az olduğundan seyreltilmiş su çok yeterli gelmiyor çoğu zaman
Bugün 3. Günümüz tam dolu suluğa 6 damla damlatıyorum. 12 saatte birde suyu tazeliyorum birde seyreltilmis suyu elimle iciriyorum hocam. Cay kasigiyla uzatinca iciyor. Dozu arttirmama gerek var mi ? 12 saatte bir seyreltilmis suyu kesinlikle iciriyorum
Diskisinda yem kesildi iki gundur yok , sesi azaliyor gibi ama bazen azalip arttigi icin emin degilim su anda. Ama keyfi cok yerinde , o bizi cok mutlu ediyor cok hareketsizdi oyunlar oynuyor simdi insallah iyi olacak sagolun. D

Son düzenleme:
Bugün 3. Günümüz tam dolu suluğa 6 damla damlatıyorum. 12 saatte birde suyu tazeliyorum birde seyreltilmis suyu elimle iciriyorum hocam. Cay kasigiyla uzatinca iciyor. Dozu arttirmama gerek var mi ? 12 saatte bir seyreltilmis suyu kesinlikle iciriyorum
Diskisinda yem kesildi iki gundur yok , sesi azaliyor gibi ama bazen azalip arttigi icin emin degilim su anda. Ama keyfi cok yerinde , o bizi cok mutlu ediyor cok hareketsizdi oyunlar oynuyor simdi insallah iyi olacak sagolun. D

seyreltilmiş sudan kastıniz ilaçli su mu?