Düşük kanat ve ayak sakatlığı

kaankaragz

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar merhaba ,

muhabbet kuşum bugün elimden uçtu ve parkeye düştü sol ayağının üstüne basamıyor yürürken sendeliyor kırılmış olabilir mi :( yarın veterinere götüreceğim sizden de bilgi almak istedim . Ve resimde eklediğim gibi aldığım günden beri sol kanadı düşük bunun sebebi nedir yardımlarınızı rica ediyorum.1FFE033A-C2E1-4DF6-91EB-68B131965418.jpegE4F9502C-72F8-4973-9106-0300D8A18771.jpeg044408C8-874A-460F-A4C4-5CF7450E13E2.jpeg1FFE033A-C2E1-4DF6-91EB-68B131965418.jpeg

Merhaba maşallah çok güzel bir bebek. Kırılma durumu olmuş olsa şişerdi ve çok huzursuz olurdu. İncinmiş gibi görünüyor. Yinede veteriner kontrolüne gidiniz. Aynı zamanda kanat durumunu da bildirin derim. Yavru kuşunuzun kanat boyu vücuduna göre biraz uzun ve kimi zaman düşük bir duruş sergileyebiliyor.

Bazende doğuştan gelen bir sıkıntı olabiliyor ama onun için kontrol etmek gerekiyor. kanat altı tüy çıkartma evrelerinde, urlanma ve tümörlü yapılarda, kalça kemiği bozukluklarında, ufak zedelenmelerde ya da dediğim gibi sorun olmadığındada düşürebiliyor.

Oyla 0
Yarın veterinere götüreceğim , evimin yakınındaki petshop a da sordum kırık değildir dedi şişme vs gibi bir problemimiz yok çok şükür dokunduğumda da pek tepki vermiyor şuan kafesinde tüneğe bile çıkamıyor çocuğum :( zeminde duruyor altına gazete kağıdı var yumuşak birşey koymalımıyım sert zemine basmasın diye . Kanat uzunluğu uçmasına engelmidir oğlumun ? Ayağı zedelenmeden önce biraz uçup hemen konmaya çalışıyordu daha bebek olduğu için yeni uçmayı öğreniyor diyorum ama kanattan bir sorun ise onunda tedavisini yaptırayım .

Oyla 0
koyulabilir ama gazete kağıdı yeterli olabilir. Yem ve suyunu tabana indirin. Kanat bence sorun değil ama yinede baktırın. Kanat sorunlu kuş uçamıyor pek ya da pervane gibi dönerek uçuyor tek kanat sorunlarında.

Oyla 0
Arkadaşlar merhaba ,

muhabbet kuşum bugün elimden uçtu ve parkeye düştü sol ayağının üstüne basamıyor yürürken sendeliyor kırılmış olabilir mi :( yarın veterinere götüreceğim sizden de bilgi almak istedim . Ve resimde eklediğim gibi aldığım günden beri sol kanadı düşük bunun sebebi nedir yardımlarınızı rica ediyorum.Ekli dosyayı görüntüle 4866Ekli dosyayı görüntüle 4867Ekli dosyayı görüntüle 4868Ekli dosyayı görüntüle 4866

Tam teşekküllü bir kuş veterinerine gidebilirseniz iyi olur, röntgen tahlil vs. iyice bir bakarlar. Istanbul Veteriner Kliniği – FLORYA – Kuş, Egzotik ve Pet Hizmetleri tavsiye ederim.

Oyla 0
Arkadaşlar merhaba ,

muhabbet kuşum bugün elimden uçtu ve parkeye düştü sol ayağının üstüne basamıyor yürürken sendeliyor kırılmış olabilir mi :( yarın veterinere götüreceğim sizden de bilgi almak istedim . Ve resimde eklediğim gibi aldığım günden beri sol kanadı düşük bunun sebebi nedir yardımlarınızı rica ediyorum.Ekli dosyayı görüntüle 4866Ekli dosyayı görüntüle 4867Ekli dosyayı görüntüle 4868Ekli dosyayı görüntüle 4866
Merhaba,benim kuşumda cok guzel ucuyordu ancak ben yokken biryere çarptı sanırım ucamıyor.Sizin ki iyileşti mi acaba merak ettim?

Oyla 0
Merhaba,benim kuşumda cok guzel ucuyordu ancak ben yokken biryere çarptı sanırım ucamıyor.Sizin ki iyileşti mi acaba merak ettim?
Merhaba,

evet düzeldi çok şükür veterinere gittim ancak kırık olmadığını söyledi kendiliğinden geçeceğini ve korktuğu için bir süre uçmaz dedi ve dedikleri aynen oldu ama şimdi evin içinde eşkiya gibi dolanıyor .

Oyla 0
Merhaba,

evet düzeldi çok şükür veterinere gittim ancak kırık olmadığını söyledi kendiliğinden geçeceğini ve korktuğu için bir süre uçmaz dedi ve dedikleri aynen oldu ama şimdi evin içinde eşkiya gibi dolanıyor .
Vay harika cok sevindim..bizimki de biraz basladi gibi ucmaya ama asiri temkinli..genelde elimizde geziyor insallah yavas yavas acilir..gecmis olsun tekrardan☺️

Oyla 0