Düzelmeyen dışkı ve nefes sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Paşaaa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Paşaaa

iyikus.com Üyesi
Merhaba hepinize iyi forumlar. Daha önce yazmıştım kuşumun dışkısı için baytril de almıştım ancak içim rahat etmedi. Veterine götürdüm 10 gün önce kurumaya yakalanmış dedi. Baytril ve mikostatin vermişti. Şuan kuş günün yarısı tellere tırmanıyor diğer yarısı sessiz sakin tünekte kabarık duruyor. Dışkısı su gibiydi şuan biraz daha koyu ancak rengi biraz farklı kuşun götürdüğümde hırıltısı vardı. Bugünde sanki gözü akıyor gibi bi ıslak gözü bana yardımcı olur musunuz lütfen. Çok çaresizim bu zamana kadar elime alışık tek kuşum bu oldu. Ölmesini istemiyorum yapacak bişeyim kalmadı. Kuşun ve dışkının resimlerini yüklüyorum.

Ekli dosyalar

• f1a8ab69-5e9b-424e-bfc5-956198c03c22.jpeg
    f1a8ab69-5e9b-424e-bfc5-956198c03c22.jpeg
    364.4 KB · Görüntüleme: 8
  • 01101fa4-c27c-4ed9-a2cc-6b20b019b4fe.jpeg
    01101fa4-c27c-4ed9-a2cc-6b20b019b4fe.jpeg
    336.1 KB · Görüntüleme: 8
Merhaba hepinize iyi forumlar. Daha önce yazmıştım kuşumun dışkısı için baytril de almıştım ancak içim rahat etmedi. Veterine götürdüm 10 gün önce kurumaya yakalanmış dedi. Baytril ve mikostatin vermişti. Şuan kuş günün yarısı tellere tırmanıyor diğer yarısı sessiz sakin tünekte kabarık duruyor. Dışkısı su gibiydi şuan biraz daha koyu ancak rengi biraz farklı kuşun götürdüğümde hırıltısı vardı. Bugünde sanki gözü akıyor gibi bi ıslak gözü bana yardımcı olur musunuz lütfen. Çok çaresizim bu zamana kadar elime alışık tek kuşum bu oldu. Ölmesini istemiyorum yapacak bişeyim kalmadı. Kuşun ve dışkının resimlerini yüklüyorum.
Dışkılar burda daha net

Ekli dosyalar

• 015121ff-85e9-40d1-a99f-ba3636500203.jpeg
    015121ff-85e9-40d1-a99f-ba3636500203.jpeg
    449.9 KB · Görüntüleme: 7
Merhaba ilaçları ne şekilde kullandınız yazınız
Bu konuda daha detaylı bilgi hocalar verecektir geçmiş olsun

dozaj olarak bence az @neanderthalensis
Dışkıları hala toparlamadığını gösteriyor maalesef.
Hocam mikostatin bitmek üzere baytril kaç damla yapmalıyım sizce sadece baytril kullansak. Bide şuan hayvanın gözü sulanıyor baytril buna etki eder mi ? Yoksa onun için ekstra bişey yapmama gerek var mı evde Gentagut var onu damlatmalı mıyım ?

bence yanlış doz

%2.5 baytril , yarim dolu suluğa 6 damla eklenir, hatta 10 damlaya kadar çıkabilir duruma göre
Hocam mikostatini de kullan demişti veteriner . Şimdi yarım dolu suluğa 7-8 damla damlatsam 2-3 damla da mikostatin damlatsam sorun olmaz değil mi bir de bu nefes alırken hırıltılı nefes alıyor. Gözü sulandı birde dün gözü için daha önce Gentagut almıştım onu kullanmaya devam edeyim mi ?

Mikostatini verebiliyorsanız ağızdan 1 damla veriniz. Gentagut ise bu süreçte vermeseniz daha iyi olur.
Mikostatin ağızdan 1 damla
Gentagut yok
Baytril 2.5 yarım suluğa 6 damla doğru demi hocam

Bunlar o hırıltılı nefes almasına da iyi gelir mi ? Ekstra bişey kullanacak mıyız. Birde biz neredeyse 2 haftadır kullanıyoruz baytrili söylediğiniz dozda kaç gün daha kullanalım

Ek bir 3 gün gidin, gözlem yapalım sonrasında dışkıda ve kuş görünümünde. Hırıltı durumu için yetersiz gelebilir. Doksisiklin etken maddeli bir ürün temin ediniz.

siz doksisiklin etken maddeli antibiyotiği şimdiden temin ediniz. eczaneden gentagut damla da alinız. hazır bulunsunlar.

baytril dozu maalesef çok yanlıs onerilmiş, enfeksiyon göz dahil tüm bunyeye yayılmış

siz doksisiklin etken maddeli antibiyotiği şimdiden temin ediniz. eczaneden gentagut damla da alinız. hazır bulunsunlar.

baytril dozu maalesef çok yanlıs onerilmiş, enfeksiyon göz dahil tüm bunyeye yayılmış
Hocam bugün baytril dediğiniz gibi 6 damla başladım. Gentagut damlayı almıştım geçenlerde gözü kapanmıştı o zaman kullandık. Şuan gentagut var elimizde doksisiklin etken maddeli antibiyotik hangisi oluyor eczaneden mi veterinerden mi alacağız

Hocam bugün baytril dediğiniz gibi 6 damla başladım. Gentagut damlayı almıştım geçenlerde gözü kapanmıştı o zaman kullandık. Şuan gentagut var elimizde doksisiklin etken maddeli antibiyotik hangisi oluyor eczaneden mi veterinerden mi alacağız

doksisiklin veteriner kliniginde satilır markasi onemli degil, doksisiklin etken maddeli antibiyotik deyin

gentagut açıldiktan 2 hafta sonra bozulur dikkat edin

doksisiklin veteriner kliniginde satilır markasi onemli degil, doksisiklin etken maddeli antibiyotik deyin

gentagut açıldiktan 2 hafta sonra bozulur dikkat edin
Hocam dün akşam baytrili bıraktım @Doğanay Y. hocam 3 gün kullanın demişti. Dışkı biraz daha düzelmiş gibiydi dün akşam da proacti-bird probiyotik vardı. Onu vermiştim. Sabah yeniledim yani 12 saat olunca. Bugün veterinerden levadoks aldım. Baytrilin hemen arkasına vermemizde sakınca olur mu? 1-2 gün probiyotik kullanayım mı. Bide bu levadoks suluğa 2-3 damla civarı damlatın dediler. Ne kadar damlatayım