Emanet Edilen Kuş HK.

siradaninsan

iyikus.com Üyesi
Merhaba,
Kuzenim memlekete gidecek erkek kuşlarını bana bıraktılar. Benimde dişi kuşum var. Benim kuş kafese alışık değil diğer kuş alışık kafese aynal salıncağını çok benimsemiş ayrılmıyor malum ama çıkarıncada girmek bilmiyor. Konu şu;

yan yana koyduğumda kafesleri tellere tırmanıp birbirlerine bakıyorlar,
dışarı saldığımda oradan oraya kovalayıp yoruyorlar kendilerini
ikisini kafese koyuyorum biri aşağıda biraz biri yukarıda bizim kuş ayrı kafeslerde bu sefer durmuyor,
ikisini aynı kafese koyuyorum bu sefer bizim kuş kur yapıyor erkek kuş pas vermiyor kaçıyor.

kafesleri yan yana koyup (benim kuşun yeri değişecek ama) mu bırakayım yoksa benim kuş salık mı dursun?

Nasıl uygun olur derseniz. Alıştığı düzeni değiştirmemek lazım kuşunuzun. Ancak diğer kuşlar kafesteyken orayla ilgili olacaktır. Bu nedenle diğerlerini de çıkarmak daha iyi olabilir ama kazalara dikkat etmek, önlem almak gerekir.

Oyla 0
Nasıl uygun olur derseniz. Alıştığı düzeni değiştirmemek lazım kuşunuzun. Ancak diğer kuşlar kafesteyken orayla ilgili olacaktır. Bu nedenle diğerlerini de çıkarmak daha iyi olabilir ama kazalara dikkat etmek, önlem almak gerekir.
1 ay kadar duracak abi bizde kuş kuşuda hapsedip strese sokmak istemiyorum. Bizim kuşda sürekli dışarda olmak istiyor kafesi sevmiyor fazla zaten full dışarıda acıkınca girip kendisi yerdi ama kuşa çok ilgili davrandı kur bile yaptı kafese koymasaam girip bir şeyde yemedi o yüzden aralıklı aralıklı 2 sinide gözlemleyerek çıkarmak istiyorum kavga etmiyorlar ama birbirlerini kovalıyorlar. Yeni gelen kuşun sağlığında problem yok gibi gözlemlediğim kadarıyla ızgarası yoktu kafesinin önceki kırık kafesimim ızgarası ile aynıydı direkt koydum yarında temizlik günüm iki kafeside güzel dezenfektanlıyayım. İkisinide çıkarınca soluk soluğa kalıyorlar valla kanatları açıp hızlı nefes alıyorlar tek çare bizim kuşuda kafese alıştırıp günde 3 kere 1 er saatten çıkartmak olacak sanırsam

Oyla 0
Olmaz.
Ayırmadan önce ve ayırdıktan sonra 2 gün boyunca probiyotik ve vitamin desteği sunmayı unutmayın.
Olası ufak bir depresyonun etkilerini azaltmaya yardımcı olur.

Son düzenleme:
Oyla 0