Entrobac ta ağır bir koku oluştu

GülşahKandemir

Forum Sakini
Bi kaç ay önce aldığım entrobac probiyotikte ağır bir koku sezdim. İlk zamanlarda buzdolabında muhafaza ediyordum iki aydır falan karanlık bir dolapta tutuyorum. Sanki zamanla bu koku oluştu. Bu sizde de oluyor mu?

tam olarak nasıl bir koku? Ağır kekiğimsi bir kokusu mevcut.

Oyla 0
Bi kaç ay önce aldığım entrobac probiyotikte ağır bir koku sezdim. İlk zamanlarda buzdolabında muhafaza ediyordum iki aydır falan karanlık bir dolapta tutuyorum. Sanki zamanla bu koku oluştu. Bu sizde de oluyor mu?
Ben de serin karanlık yerde saklıyorum,bir değişim yok.İlk açtığımda da ağır gelmişti kokusu bana hala aynı geliyor.

Oyla 0
Bulunduğu ortam nemli mi? Bazı ürünlerde nemden kaynaklı mantarlaşmalar, küflenmeler oluyor. Entrobac bunların içinde mi onun hakkında bilgim yok.

Oyla 0
tam olarak nasıl bir koku? Ağır kekiğimsi bir kokusu mevcut.
Kokusunu tam tarif edemem maalesef. Çok acayip bu koku.
Ben de serin karanlık yerde saklıyorum,bir değişim yok.İlk açtığımda da ağır gelmişti kokusu bana hala aynı geliyor.
İlk zamanlar bu kadar ağır kokmuyodu.
Bulunduğu ortam nemli mi? Bazı ürünlerde nemden kaynaklı mantarlaşmalar, küflenmeler oluyor. Entrobac bunların içinde mi onun hakkında bilgim yok.
Küflenme falan görünmüyor. Plastik Bi kabın içinde.

Oyla 0
Probiyotikler ile ilgili güzel bilgiler veren şu pdf'yi paylaşıyım. Probiyotik ürünlerin soğuk ortamda saklanması gerektiği açık bir şekilde yazılmış. Özellikle entrobac gibi kurutulmuş yani inaktif probiyotiklerin buzdolabında sakladığında raf ömrünün daha uzun olduğu söyleniyor :)

Ekli dosyalar

Oyla 0
Gereklilikten bahsedilmemiş. Saklanabileceğinden bahsetmiş. Dediğim gibi firma aksini söylemediği sürece tüm premiksler oda sıcaklığında, ışıktan uzak muhafaza edilmelidir. Nemden, kokudan uzak tutulmalıdır.
*Raf ömrünün uzatabileceğine sözüm yok. Fazla ürün alındı ise bir kısmı saklanabilir bu şekilde.

Oyla 0