Entrobac ve Frutti patee hk. soru

muhabbetforpus

Yeni Üye
Merhaba, kuşuma hazır mama kullanmak istiyorum. Forumda en tavsiye edilen mamalardan biri frutti patee. Ama bu mama hakkında sorularım var. Bu mama çok yoğun olmasa da vitamin mineral ve amino asit içeriyor. 1) İlk sorum: Hem nemli hem vitaminli bir mama olduğu için saklaması nasıl olmalı bozulmaması için. 1 kuşum olduğu için bölünmüş ve açık alacağım çünkü. Bir de probiyotik olarak entrobac kullanmak istiyorum. Bu probiyotik de yoğun olmasa da vitamin içeriyor. 2) İkinci sorum: Arada bir Frutti patee ve entobac i beraber kullanırsam ekstra vitamin ve aminoasit takviyesi yapmama gerek kalır mı? İki ürün de az miktarda vitamin içeriyor çünkü. Bir de frutti patee nin hem nemli hem vitaminli olması kafama takıldı. Acaba bozulmaması için içerisinde çok fazla koruyucu yada zararlı madde olabilir mi? Tavsiye eder misiniz?

Merhaba, ağzı kapalı bir kapta ve ışık görmeyen, gölge/serin bir dolapta saklanabilir. Mama katkı içerir ve iyi bir mamadır ancak versele laga mamaları ilk kez mama yiyecek kuşlar için iyi bir başlangıç olmayabilir. Her kuş ilk denemesinde yemeyebiliyor onu. Cede, witte molen gibi bir mama ile başlamak daha uygun olabilir. Eğer her şeye iştahı varsa sorun olmayacaktır ama. Entrobac iyi bir probiyotiktir. Onu da serin bir ortamda muhafaza edebilirsiniz. Vitamin konusunda ek desteklere aşırı gerek kalmayabilir ancak aminoasitler ve mineraller açısından zengin bir ürün mutlaka elinizde bulunmalı.

Tüm işlenmiş gıdalarda maalesef bozulmaması için katkılar içerir ancak bizlerde olduğu gibi doğrudan ve hızlı zararlara neden olan problemler gözlemlenmez onlarda da. Bir asırdır kullanılan markalar Versele laga, cede gibi firmalar. Çok fazla denenmiş, araştırılmış ürünler. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Oyla 0
Merhaba, ağzı kapalı bir kapta ve ışık görmeyen, gölge/serin bir dolapta saklanabilir. Mama katkı içerir ve iyi bir mamadır ancak versele laga mamaları ilk kez mama yiyecek kuşlar için iyi bir başlangıç olmayabilir. Her kuş ilk denemesinde yemeyebiliyor onu. Cede, witte molen gibi bir mama ile başlamak daha uygun olabilir. Eğer her şeye iştahı varsa sorun olmayacaktır ama. Entrobac iyi bir probiyotiktir. Onu da serin bir ortamda muhafaza edebilirsiniz. Vitamin konusunda ek desteklere aşırı gerek kalmayabilir ancak aminoasitler ve mineraller açısından zengin bir ürün mutlaka elinizde bulunmalı.

Tüm işlenmiş gıdalarda maalesef bozulmaması için katkılar içerir ancak bizlerde olduğu gibi doğrudan ve hızlı zararlara neden olan problemler gözlemlenmez onlarda da. Bir asırdır kullanılan markalar Versele laga, cede gibi firmalar. Çok fazla denenmiş, araştırılmış ürünler. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Teşekkür ederim cevabınız için. Mamamaya bir şekilde alıştırırım diye düşünüyorum umarım yapabilirim. Sanırım mamanın içeriğinde 8 çeşit mineral, 5 çeşit aminoasit var. Buna rağmen ekstra aminoasit ve minerale gerek var mı? Ne önerirsiniz? Bir de frutti patee ve entrobac kombinasyonunu ne sıklıkla veriyim? Haftada 1 kez yeterli olur mu? Fazla yükleme yapıp kızıştırmak da istemem.

Oyla 0
Mamalar tek başına oldukça yeterliler ancak düzenli bir sunum gerekiyor. Ek olarak bazı zamanlarda mama tüketimi azalabiliyor. Bu tip durumlar sık olabileceğinden mutlaka mama dışında ek bir takviye temin etmelisiniz. Tollyamin forte olabilir b kompleks ve aminoasit katkısıdır. Piyasada benzer türevleri var. Yahut Versele LAga omniform alınabilir.
Mama ve probiyotik sıklığı size bağlı tamamen. Üreme dönemi dışında ben haftada 2 gün veriyorum ve probiyotiği de mama içerisine ekliyorum.

Oyla 0
Mamalar tek başına oldukça yeterliler ancak düzenli bir sunum gerekiyor. Ek olarak bazı zamanlarda mama tüketimi azalabiliyor. Bu tip durumlar sık olabileceğinden mutlaka mama dışında ek bir takviye temin etmelisiniz. Tollyamin forte olabilir b kompleks ve aminoasit katkısıdır. Piyasada benzer türevleri var. Yahut Versele LAga omniform alınabilir.
Mama ve probiyotik sıklığı size bağlı tamamen. Üreme dönemi dışında ben haftada 2 gün veriyorum ve probiyotiği de mama içerisine ekliyorum.
tamamdır çok teşekkür ederim. O zaman mama yemediği haftalar ve tüy dönemleri için tollyamin forte de bulundurayım elimde.

Oyla 0
Merhaba, evde tamamiyle kendi hazırladığımız mamayada(haşlanmış yumurta+sebze+....) probiyotik ekleyebilir miyiz? Bir zararı olur mu? Entrobac'ı mamaya ne kadar eklenmesini tavsiye edersiniz?

Oyla 0
Merhaba @Hayvansever , probiyotik evet ekleyebilirsiniz. Ölçüm kaşığınız varsa yarım gram yeterli olacaktır.

Oyla 0
Merhaba @Hayvansever , probiyotik evet ekleyebilirsiniz. Ölçüm kaşığınız varsa yarım gram yeterli olacaktır.
Tamamdır, teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için??

Oyla 0
Son bir sorum daha olucak. Versele laganın kendi sitesinde frutti patee için içine sebze meyve gibi bir şey eklendiğinde günlük yenileyin diyor. Yani içerisine sebze meyve probiyotik yada vitamin eklenmezse, mama olduğu gibi konulursa yiyip bitirene kadar yem gibi bir kaç gün kafeste kalabilir anlamına mı geliyor bu?

Oyla 0
Nemli bir mama ve bu nedenle ilaveler yapmadan sunulabilir ancak suya katilan katkilar gibi düşünmek gerek. Günün sonunda ürün alınmalıdır. Yarardan çok zarari olabilir

Oyla 0