Epilepsi

cennet_kuşu

iyikus.com Üyesi
Kuşum epilepsi hastası. Nöbet geçireceği zaman hemen yanıma uçar bende onu kendime yaslarim kucaklar gibi. Yaklaşık iki aydır nöbet geçiriyor sadece bı kere titreme ve hareketli bı nöbet geçirdi. Nöbet anında onu kendi haline mi birakmaliyim?

Ekli dosyalar

• IMG_20240113_030632.jpg
    IMG_20240113_030632.jpg
    356.2 KB · Görüntüleme: 8
kuşlarda epilepsi çok nadirdir

teşhis nasıl koyuldu?
Sürekli nöbet geçiriyor bayılıyor hareketsiz kalıyor, bacağına kramp girmiş gib geriyor. Şimdiye kadar sadece bı kere nöbet geçirirken titreme oldu digerlerinde sadece hareketsiz kalıyor olduğu yerde düşüyor. Veteriner vitamin verdi pek işe yaramış gibi değil

Sürekli nöbet geçiriyor bayılıyor hareketsiz kalıyor, bacağına kramp girmiş gib geriyor. Şimdiye kadar sadece bı kere nöbet geçirirken titreme oldu digerlerinde sadece hareketsiz kalıyor olduğu yerde düşüyor. Veteriner vitamin verdi pek işe yaramış gibi değil
B vitamini veriyor musunuz hocalarım daha iyi bilir ama b vitamini eksikliğinde böyle felçlik olabiliyor diye biliyorum

kafes tabanindaki dışkıların NET fotolarını da paylaşınız

kuşun nöbet gecirirken min 30 sn videosunu çekermisiniz. videoyu youtube ya da streamable.com üzerinden paylaşab

kafes tabanindaki dışkıların NET fotolarını da paylaşınız

kuşun nöbet gecirirken min 30 sn videosunu çekermisiniz. videoyu youtube ya da streamable.com üzerinden paylaşabilirsiniz
Kuşum kafeste kalmıyor tuvaletini peçete yaptırıyorum. Ama yaptığında çeker atarım. İlginiz için teşekkürler

Bu tip bir dışkıda ilaç kullanımı uygun olabilir. Ayrıca d ve kalsiyum takviyesi arttırılmalı.

Farklı veterinere götürdüm epilepsi teşhisi koymadı. Dediğiniz gibi enfenksiyon iltihaplanma dediler. Bı de dış iç parazit. Size çok teşekkür ederim gerçekten. İnşallah iyileşir çocuğum bu de antibiyotik yüzünden mi bilemiyorum uyukluyor bı kaç saattir

Son düzenleme:
Farklı veterinere götürdüm epilepsi teşhisi koymadı. Dediğiniz gibi enfenksiyon iltihaplanma dediler. Bı de dış iç parazit. Size çok teşekkür ederim gerçekten. İnşallah iyileşir çocuğum bu de antibiyotik yüzünden mi bilemiyorum uyukluyor bı kaç saattir
hangi ilaç verildi?