Erkek kuşlara ne zaman eş almalıyız?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Gozclk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gozclk

Forum Sakini
Benim dumoş geçenlerde hastalandı vitamin antibiyotik kullandık baya toparladı. Verdiğim ilaçtanmı başka bişey mi bilmiyorum ama oyuncak civcivlerin üstüne çıkıyor değişik hareketler yapıyor. Yada başka bir sorunu mu var diyeceğim ama çok neşeli ve mutlu.çiftleştirmek için de çok erken diye düşünüyorum tabi bilenlere danışmak istedim. Duman yaklaşık bir buçuk aydır bende, hala yavru aldığımda uçma yetisi pek yoktu 15 günde falan öğrendi. Bu şekilde yardımlarınız için teşekkürler

Merhabalar, rica etsem kuşunuzun yüzü görünecek şekilde yakın bir fotoğrafını paylaşır mısınız

Oyla 0
Çok iyimiş foto, maşallah :D Ceresini görmek istemiştim esasen. Acelesi yok, daha sonra da paylaşabilirsiniz isterseniz.

Bazı kuşlar erken çiftleşme durumuna vakıf olabilirler. Herhangi bir nesneye yem kusma vb. hareketler bunun bir ifadesi olabilir. Fakat bu tür erken durumlar genelde kalabalık kuş ortamın da daha fazla görülür. Tabi buna bağlı beslenme durumlarının da iyi olması gereklidir.

Cereleri daha koyu olmaya başlar. Eğer böyle bir durum yaşıyorsa, eş almak için oldukça erken. En erken 6 ayı beklemenizi öneririm. En sağlıklısı ise 8 ay sonrasıdır.

Bunun haricinde, sunduğunuz nesne ile oyun oynama durumu olabilir. Bu gibi hareketleri yaparken, durumun kısa bir videosu bu tür durumları saptamanın en basit yoludur.

Müsait olduğunuz bir zaman paylaşabilirsiniz.

Bunun haricinde; kuşunuz ilk tüy değişimine girmiş sanırım, ya da fotoğraf mı yanıltıyor çözemedim...

Müsait zamanda göndereceğiniz video ve flashsız net fotoğraflar durumu netleştirecektir. Ve sağlıklı yorumlar o zaman yapılabilir(y)

Oyla 0
Çok teşekkür ederim. Kalabalık kuş ortamı yok ama iki tane civciv oyuncağı var yarın net fotoğraf yüklerim genelde oyuncu bir çocuk hep videoya alırım fotoğraf pek çekmemşm zaten kamera görünce atlıyor videoyu da yarın çeker yüklerim tekrardan teşekkürlerScreenshot_2020-12-08-02-59-00-650.jpg

Oyla 0
Bu arada evet tüyleri dökülüyor sonra onları yemeye çalışıyor ağzından gördüğüm zaman alıyorum tüy değiştirirken yapmam gereken bişey var mı peki ona yardımcı olabilecek..

Oyla 0
Bu arada evet tüyleri dökülüyor sonra onları yemeye çalışıyor ağzından gördüğüm zaman alıyorum tüy değiştirirken yapmam gereken bişey var mı peki ona yardımcı olabilecek..
B vitamini takviyesi ve hafta da 1 veya 10 günde bir banyo yapsa yeter. Banyo yaptıktan sonra ortam ısısını çok tutmalısınız. Aynı zamanda cereyan da kalmamasını sağlamalısınız.

Oyla 0
Benim dumoş geçenlerde hastalandı vitamin antibiyotik kullandık baya toparladı. Verdiğim ilaçtanmı başka bişey mi bilmiyorum ama oyuncak civcivlerin üstüne çıkıyor değişik hareketler yapıyor. Yada başka bir sorunu mu var diyeceğim ama çok neşeli ve mutlu.çiftleştirmek için de çok erken diye düşünüyorum tabi bilenlere danışmak istedim. Duman yaklaşık bir buçuk aydır bende, hala yavru aldığımda uçma yetisi pek yoktu 15 günde falan öğrendi. Bu şekilde yardımlarınız için teşekkürler

Dumoşun eş zamanı gelmiş olabilir :) Gözlerini görebileceğimiz şekilde güncel fotolarını yükleyin. Yaşı tahmin ettiğinizden büyük olabilir....

Oyla 0
B vitamini takviyesi ve hafta da 1 veya 10 günde bir banyo yapsa yeter. Banyo yaptıktan sonra ortam ısısını çok tutmalısınız. Aynı zamanda cereyan da kalmamasını sağlamalısınız.
Nerden temin edebilirim peki
Maşallah çok sevimli. İyi bir B vit kompleksi almalısınız. Tüyü ağır geçiyor ve azıcık zayıf bünyeli gibi geldi gözüme.
Çok hareketli az yiyor bide eş alamam şuan almakta istemiyorum hemen

Oyla 0
Çok teşekkür ederim. Kalabalık kuş ortamı yok ama iki tane civciv oyuncağı var yarın net fotoğraf yüklerim genelde oyuncu bir çocuk hep videoya alırım fotoğraf pek çekmemşm zaten kamera görünce atlıyor videoyu da yarın çeker yüklerim tekrardan teşekkürlerEkli dosyayı görüntüle 9885
böyle hareketleri var civciiv düşmezse daha fazla devam ediyor

Oyla 0
Banyo yaptırdıktan sonda hasta oldu zaten çocuk ev de serin oluyor o yüzden çok taraftar değilim geniş su kabı koyuyorum ılık banyo da yapmıyor

Oyla 0
Banyo zamanı geçti zaten üşütürsünüz. Evet daha küçük görünüyor ilk foto yanılttı beni. Vitamin olarak aşağıya link bırakıyorum. Opti breed yada gervit w kulllanabilirsiniz...

Oyla 0
Yani bayat olma ihtimali var böyle ürünlerin site güvenilir midir. Daha önce alışveriş yaptınız mı. Bi kere böyle bir takviye verdim kustu falan çok korktum petshoptan almıştım

Oyla 0
böyle hareketleri var civciiv düşmezse daha fazla devam ediyor
Çiftleşmeye çalışıyor malesef:) Biraz erken davranmış afacan:) Olabiliyor bu tür durumlar, özellikle dişilerde daha fazla karşılaşılan bir durum. Ben, bu tür durumların kuşu ruhsal olarak zedeleyeceği kanaatindeyim. Fiziksel olaraktayem kusma eylemleri yapıyor mu bilmiyorum ama, yapıyorsa ya da yapacaksa bu uzun vadede sağlıksız sonuçlar doğurabilir. Bu tür oyuncaklarını bir süre kaldırmayı dener misiniz. Durumunuz gözlemleyelim isterseniz...

Oyla 0
Yani bayat olma ihtimali var böyle ürünlerin site güvenilir midir. Daha önce alışveriş yaptınız mı. Bi kere böyle bir takviye verdim kustu falan çok korktum petshoptan almıştım

Kesinlikle güvenilir benim ve forumdan bir kaç arkadaşın sürekli alışveriş yaptığı bir mağaza. Gönül rahatlığıyla sipariş verebilirisniz...

Oyla 0
Çiftleşmeye çalışıyor malesef:) Biraz erken davranmış afacan:) Olabiliyor bu tür durumlar, özellikle dişilerde daha fazla karşılaşılan bir durum. Ben, bu tür durumların kuşu ruhsal olarak zedeleyeceği kanaatindeyim. Fiziksel olaraktayem kusma eylemleri yapıyor mu bilmiyorum ama, yapıyorsa ya da yapacaksa bu uzun vadede sağlıksız sonuçlar doğurabilir. Bu tür oyuncaklarını bir süre kaldırmayı dener misiniz. Durumunuz gözlemleyelim isterseniz...

Şöyle söyleyeyim fazla erken gibi daha birbirimize yeni bağlandık. Kaynana olmaya niyetim yok dumanı erkek diye aldım dişi olabilir mi? Kusma eylemi yok oyuncağı kaldırınca toplarına o şekil hareketler yapıyor. Ve oyuncağı elimizde görürse kızıyor gagalıyor bizi hatta dün civcivini kapattım baya kızdı. Görselle anlatacağım üzmek istemiyorum her neyse belki o bölgesi kaşınıyordur falan ondan yapıyordur parazit olabilir mi. Çokta anlamıyorum ana yüreği işte sürekli izliyorum bakıyorum çocuğun var derdin var teşekkür ederim ilginiz için bu aradaScreenshot_2020-12-09-01-36-18-215.jpg

Oyla 0