Erkek kuşlara ne zaman eş almalıyız?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Gozclk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gozclk

Forum Sakini
Benim dumoş geçenlerde hastalandı vitamin antibiyotik kullandık baya toparladı. Verdiğim ilaçtanmı başka bişey mi bilmiyorum ama oyuncak civcivlerin üstüne çıkıyor değişik hareketler yapıyor. Yada başka bir sorunu mu var diyeceğim ama çok neşeli ve mutlu.çiftleştirmek için de çok erken diye düşünüyorum tabi bilenlere danışmak istedim. Duman yaklaşık bir buçuk aydır bende, hala yavru aldığımda uçma yetisi pek yoktu 15 günde falan öğrendi. Bu şekilde yardımlarınız için teşekkürler

Şöyle söyleyeyim fazla erken gibi daha birbirimize yeni bağlandık. Kaynana olmaya niyetim yok dumanı erkek diye aldım dişi olabilir mi? Kusma eylemi yok oyuncağı kaldırınca toplarına o şekil hareketler yapıyor. Ve oyuncağı elimizde görürse kızıyor gagalıyor bizi hatta dün civcivini kapattım baya kızdı. Görselle anlatacağım üzmek istemiyorum her neyse belki o bölgesi kaşınıyordur falan ondan yapıyordur parazit olabilir mi. Çokta anlamıyorum ana yüreği işte sürekli izliyorum bakıyorum çocuğun var derdin var teşekkür ederim ilginiz için bu aradaEkli dosyayı görüntüle 9904
Çok tatlı kıyamam ya, nasıl da göz dikmiş :love: :D

Kuşunuz erkek. Kaşınmaktan değil, oyuncağını eşi olarak görüyor malesef. Birçok kuşta rastlanılan bir durum. Bu sizin parmağınız bile olabilirdi:) Herhangi bir nesneye kur yapabilir... Bu tür durumlarda eş almanız en sağlıklısı olacaktır. Fakat söylediğim gibi; sizinkisi için henüz erken malesef. En azından ilk tüyünü atlattıktan 1-2 ay sonra eş almanız sağlıklı olacaktır. Şöyle düşünün, insanı bi yere kapatıyorsunuz ve kendi türünden hiçkimse yok. Sonra ona oynaması, vakit geçirmesi için oyuncak bir bebek veriyorsunuz. Ve o insan güdüleriyle o oyuncakla yakın bir bağ kurup ona göre cinsel yönelim gösteriyor.

sizce bu ne kadar sağlıklı olurdu:)

yani elbette aynı şeyler değil lakin mantalitesini anlatmak istedim sadece:)

Kuşlar birbirlerine yem kusarlar, eşi olsaydı bu yemi ağzından alırdı. Ama eşi olmadığı için bu gerçekleşmiyor. Uzun vade de bu kursak sorunlarına yol açabiliyor. Ruhsal sıkıntılarda başka bir boyut. Hatta evcil kuşların çiftleşememe nedenlerinden birtanesi de uzun süre kendi türünden bi hayvanla bu durumu yaşamaması gösterilebilir. Bilmiyor ne yapacağını:)

Oyla 0
Çok tatlı kıyamam ya, nasıl da göz dikmiş :love: :D

Kuşunuz erkek. Kaşınmaktan değil, oyuncağını eşi olarak görüyor malesef. Birçok kuşta rastlanılan bir durum. Bu sizin parmağınız bile olabilirdi:) Herhangi bir nesneye kur yapabilir... Bu tür durumlarda eş almanız en sağlıklısı olacaktır. Fakat söylediğim gibi; sizinkisi için henüz erken malesef. En azından ilk tüyünü atlattıktan 1-2 ay sonra eş almanız sağlıklı olacaktır. Şöyle düşünün, insanı bi yere kapatıyorsunuz ve kendi türünden hiçkimse yok. Sonra ona oynaması, vakit geçirmesi için oyuncak bir bebek veriyorsunuz. Ve o insan güdüleriyle o oyuncakla yakın bir bağ kurup ona göre cinsel yönelim gösteriyor.

sizce bu ne kadar sağlıklı olurdu:)

yani elbette aynı şeyler değil lakin mantalitesini anlatmak istedim sadece:)

Kuşlar birbirlerine yem kusarlar, eşi olsaydı bu yemi ağzından alırdı. Ama eşi olmadığı için bu gerçekleşmiyor. Uzun vade de bu kursak sorunlarına yol açabiliyor. Ruhsal sıkıntılarda başka bir boyut. Hatta evcil kuşların çiftleşememe nedenlerinden birtanesi de uzun süre kendi türünden bi hayvanla bu durumu yaşamaması gösterilebilir. Bilmiyor ne yapacağını:)
Her gün ona kuş videoları izletiyorum. Konuşan kuşlar öyle çok seviyor ki telefonu görünce başından ayrılmıyor bazen telefon elimizdeyken geliyor ve açmamız için minik gagalamalar yapıyor. Video başında uyuyakalıyor. Mantığını anladım çok açıklayıcı olmuş :D Duman her gördüğü ve sevdiği şeye bunu yapıyor. Eş alacağım biraz büyüdüğünde. Oyuncakları kaldırdığımızda neşesi kaçıyor çocuğun öyle duruyor nereye bırakırsak orda kalakalıyor.odadan çıkıp beş dk sonra geliyorum yine aynı. Yerde suskun ve yüzüme suçlarcasına bakar gibi belki ben çok dramatize ediyorum. Sonuçta hayvanı alıyorsun geliyorsun burda yaşamaya zorluyorsun kafeste dursun beni mutlu etsin gibi içime sinmiyor madem aldım diyorum mutlu olsun zaten sokağa çıkamıyor evde eğlensin gezsin oyuncaklar yapıyorum sıkılmasın diye.Psikolojisi bozulsun istemem. Oyuncağına öyle yaptığında alsam olmaz mı tamamen koparmaktansa ʘ‿ʘ

Oyla 0
İki üründe kalitelidir. Genel olarak deneyimi daha fazla olan ürün gervittir(y)
Sizleri de çok meşgul ediyorum ama son olarak duman maydonoz ıspanak çekirdek bazen de peynir falan yiyor ağır gelir mi hepsi birlikte bir yerde okumuştum kuşlara sebze meyve veriyorsanız kullanmayın ekstra vitamin diye

Oyla 0
Sizleri de çok meşgul ediyorum ama son olarak duman maydonoz ıspanak çekirdek bazen de peynir falan yiyor ağır gelir mi hepsi birlikte bir yerde okumuştum kuşlara sebze meyve veriyorsanız kullanmayın ekstra vitamin diye

Vitamin ağır gelmez ama dumana biraz fazla gelir :D

Oyla 0
Keyfi yerinde görünüyor kuşunuzun. Sadece şu tüy biraz onun için yorucu geçiyor olmalı. Kesinlikle erkek kuş. Eş almak için erken olabilir ancak yavaş yavaş zamanı geliyor. Kuşlar hangi otları yer? Adlı konumu incelemenizi öneririm:
Maydanoz verilme oranına dikkat edilmelidir. Peynir vermemelisiniz çünkü kuşların laktozu sağlıklı sindiremezler ve fazla alındığında kötü yapabilir.

Oyla 0
Keyfi yerinde görünüyor kuşunuzun. Sadece şu tüy biraz onun için yorucu geçiyor olmalı. Kesinlikle erkek kuş. Eş almak için erken olabilir ancak yavaş yavaş zamanı geliyor. Kuşlar hangi otları yer? Adlı konumu incelemenizi öneririm:
Maydanoz verilme oranına dikkat edilmelidir. Peynir vermemelisiniz çünkü kuşların laktozu sağlıklı sindiremezler ve fazla alındığında kötü yapabilir.
Yazınız çok faydalı olmuş emeğinize sağlık

Oyla 0