Erkek kuşum dişi kuşuma yem yedirtmiyor

berberirem

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarım eve geleli bugün tam 1 hafta oldu yemlerin ikisi de aynı fakat erkek kuş dişi kuşa yem yedirtmiyor. Marul asıyoruz marul da yedirtmiyor. Sürekli kavga ediyorlar. Dişi kuşu kafese ilk koyduğumda erkek baya ilgiliydi kadasını koyuyordu dişi kuşa fakat şimdi sürekli kavga ediyorlar ne yapmam gerekiyor?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu şekilde pek anlaşılmasa da dişinin olabileceği max 8 ay. Bu arada Maşallah çok tatlılar.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu şekilde pek anlaşılmasa da dişinin olabileceği max 8 ay. Bu arada Maşallah çok tatlılar.

Oyla 0

Nadir T.

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar dişi kuşum son üç gündür yuvalığa girip çıkmaya başladı . Erkekte giriyor fakat eğer dişi farkederse erkeği direk kovuyor. Yukarıda da belirtmiştim 2 hafta boyunca dişi erkeğe yem dahi yedirmiyordu kafeste. 2 ay sonunda dişi yuvalığa girmeye başladı. Yine de bu eş oldukları anlamına gelmiyor sanırım.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yuva inceleniyorsa eş olmuşlardır ama bazı dişiler yuvayı paylaşmayı sevmiyor. Pek olumlu bir durum değil işin aslı. Anladığım kadarıyla erkek kuşunuzda yuvaya oldukça meraklı. İlerisi için sorun yaratabilir :(

Oyla 0

Nadir T.

iyikus.com Üyesi
Yuva inceleniyorsa eş olmuşlardır ama bazı dişiler yuvayı paylaşmayı sevmiyor. Pek olumlu bir durum değil işin aslı. Anladığım kadarıyla erkek kuşunuzda yuvaya oldukça meraklı. İlerisi için sorun yaratabilir :(

Benim erkek kuşum agrasiv bir kuş değil dişi yuvalıktayken girmeye çalışmıyor zaten kapının ucunda bekliyor . Dişi yuvalıktan çıkınca hemen kendisi giriyor dişi de bunu görünce gidip tekrardan yuvalığa girip erkeği dışarı çıkarıyor. . Tecrübenize dayanarak eş olmuştur demeniz beni gerçekten çok sevindirdi. Umarım yakın zamanda sağlıklı yavrularda alırım. Eşleşirken görmedim kuşları birkaç yerdede dişinin yuvalığa girmesi eş olduğu anlamına gelmez tarzı şeylerde okumuştum. Bakalım süreç nasıl işlicek.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dişinin yuvalığa girmesine sebep olan erkek kuş. Dişi kuşun hazır olduğunu gösteriyor kesinlikle. Eğer erkekle arası çok bozuk değil ise eşleşme yakın bir zamanda olabilir. Süreci iyi takip etmek gerekiyor. Yalnız dediğim gibi dişinin yuvayı paylaşamaması ciddi bir durum yaratabilir kuluçka başladığında. Takip gerektirecektir.

Oyla 0

pasa ile fistik

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar . Resimde görmüş olduğunuz dişi yaklaşık 1.5 ay önceki dişi kuşumuz badem. Badem in cere rengi kahverengilesmeye döndü. Ancak çok tuhaf hareket leri aynı erkek kuş gibi. Kafa sallama çok hareketlilik erkeğe ayak atma kur yapma hatta erkeğin ağzına yem kusma. Bunlar dişilerde oluyormu bilmiyorum. Cinsiyeti ile şu anki dek dayanağım ceresininkahverengi olması. Yoksa erkek gibi. Şu güncel fotosunu yorumlarsaniz sevinirim. Hayırlı ramazanlar.

Oyla 0

Damla Y.

Forum Sakini
:m9: merhaba kuşunuz kesinlikle dişi. Dişi kuşlarda kizistiginda erkek gibi hareketler yaparlar. Erkek kusu teşvik etmeye çalışıyordur

Oyla 0

Nadir T.

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar bilgilendirme amaçlı yazıyorum . Yukarıdaki satırlarda kuşlarımın ne durumda olduğunu yazmıştım . O günden bugüne değişen şeyler oldu. Bu sabah itibari ile ilk yavru yumurtudan çıktı. Oldukça mutlu etti bizi aile olarak. Kuşlarınıza sabır göstermekte fayda var inanılmaz canlılar. Onlarında duyguları olduğu unutulmamalı . Sabır gösterip , gerekli koşullar sağlandığında yavrular gelebiliyor.

Oyla 0

pasa ile fistik

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar merhaba. Antalya da yaşıyorum ve havalar çok sıcak. Muhabbet kuşlarımda birbirlerine baya ilgililer bu ara. Yaklaşık 30 derece hava sıcaklığı var. Böyle sıcaklarda yumurtlama ve kuluçka olur mu ? Birde banyo hep takılı duruyor. Arasira ort. Haftada bir duşa giriyor kuşlarım. Başka yapmam gereken ne olabilir ne önerirsiniz.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuzey yarım küre için üretimin son demleri olması gerekir. Yani kuluçya yatırmak sağlıklı olmayabilir. Isıya ve neme çözüm bulursanız sorun olmaz.

Oyla 0