Erkek kuşum kafesde mutlu değil ve sürekli bir noktaya bakıyor.

Sündüs Dağcı

iyikus.com Üyesi
Tekrardan merhabalar. Erkek kuşum uysal ve bebeklik döneminden çıkamıyor. Kendisi yaklaşık 8 aylık ve kendisini bebek kuş zannediyor. Diğer kuşların onu beslemesini istiyor. Kuşlarla anlaşsada bir süre sonra erkek kuşumunu dövüyoralar kafesde bildiğiniz bir kaos ortamı oluşuyor benim müdahalemle ayriliyorlar. Evcil oldukları için sesimi yukseltsemde bazen bana alıştıkları için korkmuyorlar. Gün içinde erken saatlerde uyanıp dışarı salıyorum ve kafesin üstünde oynuyor. Kafese girince tekrar kaos ortamı. Kendisini savunamiyor bir yerde duruyor ve diğer erkek kuşum onu dövmeye yelteniyor. Evden çalıştığım için uyku düzenim de bozuldu ve giderek kuşum mutsuzlasti ve zayıfladı bu durum beni korkutuyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler ederim .

Son düzenleme:
Teşekkürler inceliycem. Birde kuşlarda parazitlenme için sprey kullanıyorum. Daha önceki konularda bir damladan bahsetmiştiniz. Enseye 1 damla şeklinde uygulanıyormuş. Onunda adını yazarmısınız rica etsem.
o damla vilmectin. Bulamazsanız ivermectin etken maddeli ürünler piyasa olabiliyor ancak vilmectine göre pahalılar.