Erkek kuşun yaptığı normal mi

Emiryağız

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar sultan çiftim var Perşembe yuvalık taktım bayadır yuva arıyor ve ciflesiyorlardi.erkek kus yuvaya girdi ilk dişiyi koymadı içeri sonra arada dişi arada erkek kuş yuvada beklemeye başladı yumurta yokken.erkek kuş dişi fazla bekletmeyip kendisi saatlerce 5 6 saat gibi yuvada kalmaya başladı.disi şuan yumurlayacak ama yuvada pek kalamıyor.erkek fazla bekletmiyor ve gün içinde çiftleşme oluyor.bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar sizce bu durum normal mi daha önce en ufak bir tecrübem yok.suan ikisi yuvada ve 2 dk olmadan dişi yine çıktı.yuvaligida kendimiz yaptık ilk aldığım küçük diye. 16183362907593787273705060298453.jpg

Ekli dosyalar

• 1618336208862258796398756618303.jpg
    1618336208862258796398756618303.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 7
  • 16183364284392230973475746467626.jpg
    16183364284392230973475746467626.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 7
Erkekler bazen güvenilirlik durumu için bu tür davranışlar sergileyebiliyor, fakat bu uzun bir süre değil elbette. Ne kadar süredir bu davnışlar vakıf? @Hosmanoglu ne düşünüyorsu

Erkekler bazen güvenilirlik durumu için bu tür davranışlar sergileyebiliyor, fakat bu uzun bir süre değil elbette. Ne kadar süredir bu davnışlar vakıf? @Hosmanoglu ne düşünüyorsun?
Yarın bir hafta olacak

Oyla 0
Erkek baskınlık kurmaya çalışıyor tahminimce. İlerleyen zamanda yuvalığa kovalayacak. Ne zaman çiftlediniz? Çift mi geldi? Durum ne kadardır var?
Dişi 4 yıldır bende evcil erkek de evcildi konuşuyor du onu da alalı 5 ay var.2 aya yakın eş oldular bir aydan fazla çiftleşme var.persembe yuvalık taktım yarın bir hafta oluyor.tabiki ilk günkü gibi değil biraz daha dişinin yuvaya girmesine izin veriyor ama hemen çıkarıyor.yumurtasi çok belirgin ele geliyor yarina yumurtlar diye bekliyorum ama nasıl olacak bilmiyorum.yumurta olunca erkek değişir mi acaba

Oyla 0
Süreci brklemek gerek. Diğer türlü yorum yapmak zor. İyi bir çift olmuslarsa yumurta gelince sorun yapmayacaktır

Oyla 0
Süreci brklemek gerek. Diğer türlü yorum yapmak zor. İyi bir çift olmuslarsa yumurta gelince sorun yapmayacaktır
İnşallah.insalar bu işi hobi olarak yapıyor ama bence hobi değil sitres yükü çok tedirgin oluyorum.dişi kuş benim için çok değerli ona birşey olma ihtimali beni sitrese sokuyor.iyi olmaları için elimden geleni yapıyorum inşallah da oluyordur Tabi bu arada sizin hakkınız da çok her sorumda yardımcı oldunuz teşekkürler.

Oyla 0
Bence bu kadar kontrolcü ve takipçi olmayın. Kuşunuzun sağlık durumunu takip edin yeterli. Dışkısını sık takip edebilirsiniz.

Oyla 0
Bence bu kadar kontrolcü ve takipçi olmayın. Kuşunuzun sağlık durumunu takip edin yeterli. Dışkısını sık takip edebilirsiniz.
Dışkısını tutuyor her gün yaptırıyorum bugün suluydu biraz probyotik verdim suyuna birde yumurta beyazı sarısı havuç kabak buğday ruseymi karıştırıp verdim vitamin olsun diye

Oyla 0
Nasıl tutup yaptırıyorsunuz anlamadım?
çöpe tutuyorum orda oyaliyorum yapıyor.sanki yumurtayı da yapmasına kolaylık sağlıyor.cunku kakasını 1gun boyunca tutuyor.ve orada yumurtanın gelmesine engel oluyor gibi.?yani belki bana öyle geliyor bilemiyorum(eğer yaptığım yanlış birşey ise lütfen söyleyin.yardimci olmak için böyle birşey yapıyorum).bu arada dişi yumurtladi çok şükür. yuvada yatıyor erkek kuş dışarıda bekliyor yerde ızgarada duruyor.

Oyla 0
çöpe tutuyorum orda oyaliyorum yapıyor.sanki yumurtayı da yapmasına kolaylık sağlıyor.cunku kakasını 1gun boyunca tutuyor.ve orada yumurtanın gelmesine engel oluyor gibi.?yani belki bana öyle geliyor bilemiyorum(eğer yaptığım yanlış birşey ise lütfen söyleyin.yardimci olmak için böyle birşey yapıyorum).bu arada dişi yumurtladi çok şükür. yuvada yatıyor erkek kuş dışarıda bekliyor yerde ızgarada duruyor.
Kuşları bırakın istediklerini yapsınlar. Çok kontrolcü olmayın. Davranışlarınız biraz değişik.

Oyla 0