Erkek sultan papağanı ücretsiz sahiplendirme

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar 3.5 yıldır benimle olan erkek sultan papağanımı sahiplendirmek durumundayım. Adı kivi. İsmini biliyor. Yaklaşık 6 ay önce dişi papağanım öldüğünden beri zaten pek mutlu değildi. Eş değillerdi ama birbirlerine arkadaşlık ediyorlardı. Yine de evdekilerin ilgisiyle süreci atlattı. Kivi normalde sabah kafesinden çıkar akşam yatmaya girer eğitimlidir çağırınca gelir öper kafasını eğer sevdirirdi. Tatile gitsek serbest şekilde yalnız kalır kendi işini kendi görürdü. 1.5 ay önce yeni bir eve taşındık başta her şey oldukça iyiydi hiçbir sorun yoktu. Hatta yeni evi daha çok sevdi daha ferah geniş olduğu için. Ev yeni yapı olduğundan tezgahlar dolaplar vs yansımasını görebileceği şekilde parlak. Özellikle mutfak dolabına çıkıp kendi yansımasına kur yapmaya başladı. Sonra olanlar oldu tüm mutfağı kendine yuva belledi şu an bizi yaklaştırmıyor. Aşırı hırçınlaştı. Yansımasını gördükçe kızışıyor ve sürekli eş istediğine dair kur davranışları yapıyor. Sorunumuzun mekan değişikliğiyle alakalı bir sorunu olduğunu düşünmüyorum çünkü yıllarca aile evine döndüğümde tren uçak her türlü taşıma aracıyla seyahat etti ve aylarca orada kaldı. Kivi her zaman en iyi mamalarla beslendi sağlığıyla alakalı bir sorun yok. Yemi kafesi vitaminleri vs her şeyiyle onun mutluluğu için ücretsiz sahiplendireceğim önceliğim evde tek dişi bakan biri olması. Petshoplar vs kesinlikle yazmasın yıllarca alıştırıp eğittiğim kuşum iyi bir yuvaya gitsin istiyorum. Dediğim gibi dışarıda salınmış şekilde durmaya alışkın bu şartı göz önünde bulundurun lütfen.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-09-19 at 16.09.08.jpeg
    WhatsApp Image 2024-09-19 at 16.09.08.jpeg
    91.5 KB · Görüntüleme: 12
  • WhatsApp Image 2024-09-19 at 16.09.43.jpeg
    WhatsApp Image 2024-09-19 at 16.09.43.jpeg
    156.3 KB · Görüntüleme: 12
  • WhatsApp Image 2024-09-19 at 16.09.29.jpeg
    WhatsApp Image 2024-09-19 at 16.09.29.jpeg
    115.6 KB · Görüntüleme: 12
Ankara’da olsaydınız bende alabilirdim umarım yeni yuvasında mutlu olur

Umarım sizin gibi ilgili bir yol arkadaşı bulabilir. Maşallah çok tatlı