Es kuş ayırma yöntemi

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Iki tane küsüm var ikisi kur yapıyorlar yeri gelince fakat hangisi hazır değil bilmiyorum çok büyük ihtimalle dişi hazır değil gagasi ile gagasina vuruyor tunege çıkartmıyor kuyruğunu tutuyor yada kanadına vuruyor fakat şiddetli değil tabi bazen oluyor bende salma kafesimde ayırdım ikisinide sizce bu çift için kac gün beklim 5 gün yeterli olur mu? Sonuçta kur yapan çiftimdiScreenshot_20190309-195741.jpg

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
merhaba, ayırma yöntemi genelde 20-30 gün arası yapılır. Duruma göre erken birleştirme durumu olabilir.

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Fakat kuşların kaç aylık yaşındalarmı yavru ise zaten bekleme süreciniz olacak doganayın dediği ne katılıyorum akat ayırdıktan sonra kııştırıcı vermeniz gerekiyor dışarıya salmayın enerjilerini birbirine harcasınlar mamada verilmeli.

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Dişi 8 9 aylık var belkide 10 jumbo Kırığı yani erkeğim çiftleşmeye hazır 7 aylık fln 8 aylık belkide göz halkası falanda var
Bugün 4 5saat ayirmistim aldim 2 saat önce koydum erkeğin yanına erkek direk kasimaya başladı dişiyi disi çok az izin verdi sonra gagasi ile kur yaptı erkek dişi gagasina vurdu gene ayırdım 8 gün 10 gün yeter diye düşünüyorum

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
ara ara birleştirmemelisiniz. Bu süre boyunca hiç bir araya gelmemeliler.

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Son birsey sormak istiyorum ayırma yöntemini yaptıktan sonra birbirlerini görmelilermi yoksa gormemeliler mi?
Ayırma sürecinde herhangi kızıştırici için birsey vermek gerekli mi?

Oyla 0

Liebe55

Veteran
birbirlerini görmelerinde sorun yok yumurta istiyorsanız kızıştırıcı verilebilir nijer tohumu mama gibi

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Birleştirin bence. Ağızdan kur varsa ayrıykende çift olmuşlardır.

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Fakat didisiyorlar kovalama fln yan yana durmuyorlar biri bir tünekte diğeri bi tünekte duruyor sadece belli anlarda 10 dk sürer belkide sürmez o zmn ağızdan kur yapıyorlar fakat ağızdan kur yaparken erkegin gagasina vuruyor dişi

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kızgınlık vurması bu. Normal bir durum. Sabır lazım size :)
Beklemeniz gerekiyor.

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Birsey sormak istiyorum erkek Kuşum kuş kumunu kafası ile yere dağıtıyor ve bir yandan yiyor yemlikten bunun nedeni kafasının ve gagasinin kaşınma si olabilir mi? Buna ne çözüm bulurum? Kumlu tünek var ama nafile sanırım

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Geniş ağızlı ise kumluğunuz oynuyorlar ya da içinde aradıkları başka bir şey olabilir. Örneğin kömür gibi. Küçük ilaç suluklarında verilebilir.

Oyla 0