Eşini kaybetmiş dişi kuş için tavsiyenize ihtiyacim var.

Kuş muhabbeti

iyikus.com Üyesi
Merhaba,

Geçtiğimiz hafta erkek canimizi kaybetmiştik.. Bir senedir birlikte yaşadığı eşi de maalesef yalnız kaldi.
Kızımın ötüşünde bir problem yok, yem yemesi biraz azaldi, bir de tüy dökümüne de girdi sanirim bugün çok tüyü düştü.
Yeşil elmayi çok sevdiği için iki üç günde bir elmasindan veriyorum, severek yiyor.
Neredeyse bütün gün yaninda durmaya çalışıyorum yalnız kalmasin diye ama neşesini arttirmak için önerebileceğiniz başka şeyler olabilir mi?

Ek olarak; yuvaliği kafesinin yaninda bir süredir duruyordu. Ara ara girip çıkıyor. İki gündür girip bir saat kadar duruyor orda. Bu sefer içindekileri dışarı atmadı. Bu bir işaret olabilir mi, daha önceden kuşlarımızın hiç yavrusu olmadiğı için bilemiyorum, sizlere danışmak istedim.

Tek kaldığı için haliyle biraz strese girmiş olabilir. Hem bunun hemde tüy döneminin etkisiyle biraz durgun olabilir. Bana sorarsanız yuvalığı çıkarın artık gerek yok şuan..

Şuan size tollyamin forte gibi bir ürün önerebilirim. İçeriğindeki b vitaminleri tüy dökümüne iyi gelir, içindeki dekstroz ve minerallerde enerji verir, ve içeriğindeki aminoasitlerde kuşu gevşetir stresine iyi gelir..

Akyolkardeşler, hobipet yada grpetürünler sitelerinden bölünmüş olarak temin edebilirsiniz..

Oyla 0
Yalnız kaldığı için İki gündür daha da keyifsizleşti, pek yem yemek istemiyor. Eskiden erkek canimiz hep yanımıza gelirdi, şimdi o da gelmek istiyor, geliyor. Yanına bir arkadaş almamız bu sorunun tek çözümü olacak gibi duruyor..

Oyla 0
Çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi eski eşine benzer bir arkadaş bulmaya çalışacağız kendisine. Biraz geç keşfettim sayfanızı, sitenizi ama iyi ki varsınız. Şu sürecimiz de çok destek oldunuz..

Oyla 0
dişi tekse yuvalığı çıkarmanız iyi olur

ilaveten, erkek kuş bulaşıcı bir hastalık nedeniyle ölmüş olabilir. dişi kuşu da bu ihtimale karşı 10 gün kadar takip etmenizde fayda var (iştahsızlık, kabarma,uyuklama, dışkı bozukluğu vb)

Oyla 0