Eve gelen bulut :)

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Çirkin

iyikus.com Üyesi
Merhabalar iyi aksamlar arkadaşlar. Bilginizolsugu gibi bugun bulut isminde guzel bir erkek aldim. Sormam gereken seyler var belki de ilk gun olmasindan ama genede merak ettim :) ayni kafesde duruyorlar ancak disi erkege yanasmaya çalışıyo yanasiyo da opusuyo gibi oluyorlar gagalarini gagalarini surtuyolar sonra erkek uzaklastiryo sertlesiyo. Erkek oyuncaga yoneliyo oynuyo disi yanina gidiyo disiyi yaklaştırmıyor atiyor disiyi kendi oynuyor ama yan yana duruyorlar yani sürekl kavga icerisinde tartışma icerisin de değiller. Sadece oyun oynarken veya kafa kafaya geldiğn de veya belli sure.opustukten sonra oluyor. Tabi bunlari yapan erkek yani disi boyle seyler yapmıyor erkek yapiyor bu dediklerimi yardimlarini istiyorum :D

Çirkin

iyikus.com Üyesi
Bir de dişi surekli viyakliyor yuksek sesle.hatta ciyakliyor sabahlari falan. Bu erkegi korkuturmu ? Ama dedigim gibi erkek pek yaklastirmiyo disiyi alışamadığı icin mi daha nedendir bu ? Bazen opusuyolar gibi oluyo bazen disi gagasini erkegin gagasina uzatinca sirtina uzatinca erkek direk gagaliycakmis.gibi yapiyor yardim edin lutfen nedendir burda ilk defa cift kusum oluyor cunku.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Alışmaya çalışıyorlardır. Dediğim gibi yavru oldukları için öncelikle oyuna yönelmeleri normal. Dişinin bağırması sorun teşkil etmez. Erkek korkmaz bundan yani. Dikkat çekmek için yapılan hareketlerdir. Zamanla daha iyi olacaklardır. Kafeste oyuncak sayısı fazla ise azaltmaya gidilmesini öneririm.
* bu arada konularınızı yanlış kategorilere açıyorsunuz :)
* Kategori Düzenimiz Hakkında

Oyla 0