Eve yeni gelen mubiş

Çirkin

iyikus.com Üyesi
Katılım
19 Mar 2018
Mesajlar
125
Puanları
83
Yaş
25
Konum
Ankara
Merhaba arkadaşlar;

Desteginize ihtiyacim var gecen pazar yani 6 gün önce yebi mubiş aldım dişi die tahmin ediliyor. Ilk gelsi isirma uyu hic yoktu ama suan isirmaya basladı. Ele parmaga gelmiyor sadece tunegin de saga sola gidiyor ve gidicek yeri kalmadıgı zaman veya tele tirmanmadigi zaman ele geliyor onda da elimi yavasca hareket ettirince disari cikartmaya calisinca veya yavaş hareket ettirince hemen elden tüneğe atliyor. Bilmiyorum ben mi acele ediyorum yoksa beceremiyomuyum anlamadim geldigi günden beri elimsen geldigince avcuma yem koyup beslemeue calisiyorum cok cok acikirsa geliyor yoksa ona da gelmiyor. Disari ciktigin da parmaga gidemiycegi yer olduğu zaman geliyor hic yanimiza gelmiyor kesinlikle kendi gidiyor istedigi yere konuyor duruyor parmaga geldiği zaman da ise az bo hareket ettirince elimi hemen ucup gidiyor
. Acele mi ediyorum bilmiyorum ama neler yapmam lazim lutfen bir yardimci olun desteginize cok ihtiyacım var...
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,287
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Biraz acele etmişsiniz. 6 gün kısa bir süre. Ortama yeni yeni alışıyordur. İlk adımınız elinizi kafesin içerisine uzatıp beklemek olmalı. Ufak ve yavaş hareketlerle elinizi kafes içerisinde gezdirmelisiniz bir müddet. Bunu yaparken sohbet edin onunla. Sevebileceği tohumları avcutunuz içine koyarak uzatabilirsiniz. Eğer ilgilenirse gelecektir. Yulaf ve dal darı gibi.
Sultan papağanları için bir eğitim yöntemi var. Muhabbet kuşunuz içinde deneyebilirsiniz. Link bırakıyorum;
https://iyikus.com/konular/sultan-papagani-evcillestirme-yontemi.339/
 

Çirkin

iyikus.com Üyesi
Katılım
19 Mar 2018
Mesajlar
125
Puanları
83
Yaş
25
Konum
Ankara
Elimi kafesin icine uzatip bekliyorum elbet geliyor alistigini zannediyorum ama yaniliyorum :) attiginiz linki izledim ve bu sabah uyguladim kacicak yer ariyor ama pes ediyor en sonunda :)
 
Üst