Fikirlerinize İhtiyacım var! Kuş Kumu Tüketimi Sonrası Kusmada Zorluk

limons

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar,

Muhabbet kuşlarıma bugün quik marka kuş kumu satın aldım ve tüketmeleri için kafese yerleştirdim.

Saat 02.00 civarı, bir kuşumun çırpınışıyla uyandım kafese baktığımda kusmaya çalıştığını farkettim. Çok zor bir şekilde kustu ve sonra raharladığını düşündüm.

İçim hala rahat değil ve çok korkuyorum. Acaba aldığım kuş kumu orta tane olduğu için veya anason gibi bir kokuya sahip olduğundan dolayı mı bir kusma gerçekleşti? Zehirlenmiş olabilir mi?

Daha öncede kuş kumu kullanıyordum. Bitince kuş kumu farklı bir markaya geçiş yaptım.

Lütfen yardım edin. Aklım kuşlarımda kaldı. Bir şey olacak diye çok tedirginim :(

Andazolu ben sitraks ile brilkte kullanıyordum zamanında. 1 litre suya 1 ml sitraks 1 ml Andazol ekleyip 2 gün veriyordum kuşlara. Sitraks aslında zor bulunmuyor. Biraz daha araştırsanız bulabilirsiniz sitraksı.

Oyla 0
Andazolu ben sitraks ile brilkte kullanıyordum zamanında. 1 litre suya 1 ml sitraks 1 ml Andazol ekleyip 2 gün veriyordum kuşlara. Sitraks aslında zor bulunmuyor. Biraz daha araştırsanız bulabilirsiniz sitraksı.
Geri dönüşünüz için teşekkür ediyorum.

Eczacı beyfendi 100 ml suya 1 ml şeklinde kullanmamı önerdi. Anladığım kadarıyla bu yüksek bir oran sizin kullandığınız orana göre.

Sanırım bu ilacı kullanmamam gerekli.

Oyla 0
Geri dönüşünüz için teşekkür ediyorum.

Eczacı beyfendi 100 ml suya 1 ml şeklinde kullanmamı önerdi. Anladığım kadarıyla bu yüksek bir oran sizin kullandığınız orana göre.

Sanırım bu ilacı kullanmamam gerekli.
Çok yüksek bence de,ilk girdiğim eczanede bulmuştum ben.Piyasadan mı kalkıyor acaba?

Oyla 0
Andazolu ben önermiyorum. Ben bir faydasını görmedim. Sitraks bulamazsanız Recainin dediği gibi yine sitraksla aynı etken maddeye sahip Worm mixi alıp kullanabilirisniz...

Ayrıca eczacının söylediği doz çok fazla. Kullanıcak olsanız bile tam dolu sulağa 3-4 damla yeterli....

Oyla 0
Yok ya piyasadan kalktığı falan yok. Bence çok fazla satılmayan/kullanılmayan bir ürün olduğu için fazla üretilmiyor... Yoksa piyasada her daim buluyorum ben....
Ben de buluyorum hem de skt gayet uzun,hatta bulamam diye yedekledim :) çocuklara çok veriliyor aslında,ilginç..

Oyla 0
Yok ya piyasadan kalktığı falan yok. Bence çok fazla satılmayan/kullanılmayan bir ürün olduğu için fazla üretilmiyor... Yoksa piyasada her daim buluyorum ben....

Ben de buluyorum hem de skt gayet uzun,hatta bulamam diye yedekledim :) çocuklara çok veriliyor aslında,ilginç..
Şehir dışındayım uzun süredir. Burada malesef kısıtlı eczane var. Haftaiçi merkeze inip alacağım.

Oyla 0
O zaman parazit için doğal yolları dene bence. Kabak çekirdeği ve dut faydalı :)
Hani Burak Uçar var ya o instagram dan soru cevap yapmıştı birisi 'İç parazit için doğal olarak ne kullanılabilir'yazmıştı.O da 'Kafurdan suyuna bir tutam atın'demişti.Bilginiz olsun ben daha denemedim.

Oyla 0