Fikirlerinize İhtiyacım var! Kuş Kumu Tüketimi Sonrası Kusmada Zorluk

limons

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar,

Muhabbet kuşlarıma bugün quik marka kuş kumu satın aldım ve tüketmeleri için kafese yerleştirdim.

Saat 02.00 civarı, bir kuşumun çırpınışıyla uyandım kafese baktığımda kusmaya çalıştığını farkettim. Çok zor bir şekilde kustu ve sonra raharladığını düşündüm.

İçim hala rahat değil ve çok korkuyorum. Acaba aldığım kuş kumu orta tane olduğu için veya anason gibi bir kokuya sahip olduğundan dolayı mı bir kusma gerçekleşti? Zehirlenmiş olabilir mi?

Daha öncede kuş kumu kullanıyordum. Bitince kuş kumu farklı bir markaya geçiş yaptım.

Lütfen yardım edin. Aklım kuşlarımda kaldı. Bir şey olacak diye çok tedirginim :(

İlaç tetra grubu bir ürün. Bu nedenle kafanıza göre kullanmamanız gerekir. Hastalık özellikle solunum yolu problemleriyle alakalıysa bu ürün kullanılır. Vitamin markasını daha önce duymadım lakin içeriği ortalama bir vitamin. Kullanabilirsiniz elbette. Probiyotik temin ediniz pet sitelerden

Oyla 0
İlaç tetra grubu bir ürün. Bu nedenle kafanıza göre kullanmamanız gerekir. Hastalık özellikle solunum yolu problemleriyle alakalıysa bu ürün kullanılır. Vitamin markasını daha önce duymadım lakin içeriği ortalama bir vitamin. Kullanabilirsiniz elbette. Probiyotik temin ediniz pet sitelerden
Sitraksı yarın alacağım. Öneriniz üzerine himalaya tuzu ve probiyotik siparişi vereceğim.

Kafeslerinde kalamar kemiği mevcut. Ayrıca grit türü kuş kumu almalımıyım? Bu konuda kafam çok karıştı.

Oyla 0
Dışkılarını da temiz beyaz peçete üzerinde gözlemleyip burada resimlerini paylaşırsanız iyi olur. Karşılaştığınız bu durum farklı şeylere işaret ediyor olabilir (kursak ve sindirim problemleri) ancak kendi kendine de geçebilir. Kısa sürede ya tekrar eder ya da düzelir. @Muratsani Bey'in dediği gibi iyi gözlemleyin.
Dışkılarını paylaştım sizde bakarmısınız. Herkesin katkısı ile çözüme daha kolay odaklanabiliriz.

Oyla 0
Rica etsem yeni eklediğim dışkı fotoğraflarına bakarmısınız.

Oyla 0
Dışkılarda birşey yok. Doğanayın dediği probiyotiği kullansanız yeterlidir...

Oyla 0
Ufak yayılmalar mevcut. Gözlem altında tutulması gereken bir dışkısı var diyelim. Şuan için sorun teşkil etmez ama bir iç parazit geçin mutlaka. Grit kuş kumu elbette gerekir. Dediğiniz ürünleri de alınız. İnşallah kısa sürede temiz bir dışkıya kavuşur.

Oyla 0
Dışkılarda birşey yok. Doğanayın dediği probiyotiği kullansanız yeterlidir...

Ufak yayılmalar mevcut. Gözlem altında tutulması gereken bir dışkısı var diyelim. Şuan için sorun teşkil etmez ama bir iç parazit geçin mutlaka. Grit kuş kumu elbette gerekir. Dediğiniz ürünleri de alınız. İnşallah kısa sürede temiz bir dışkıya kavuşur.
Doğanay Bey size ve katkı sağlayan tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Oyla 0
Doğanay Bey size ve katkı sağlayan tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.
Rica ederim. Şu konuyu da iliştireyim.
Sitraks sonrası 9-14 gün sonra 1 damla tekrar uygulamalısınız. Ondan sonra ilaç etkisini 2 ay civarı koruyacaktır.

Oyla 0
Sitraks sonrası 9-14 gün sonra 1 damla tekrar uygulamalısınız. Ondan sonra ilaç etkisini 2 ay civarı koruyacaktır.
Probiyotik konu başlığını okudum. İçeriklere göz attım fakat sizlere teyit ettirmek isterim.

Akyol Kardeşler | Probiacti-bird Tüm Kafes Kuşları Için Sıvı Probiyotik 500ml | Probiyotikler.

Bu ürünün kuşlarıma etkisi olur mu?

Oyla 0
Parça parca bölüp kullanmak ürünün skt tarihini uzatacaktır. Sıvı probiyotikler çabuk bozuluyor ne yazık ki
Merhaba,

Önerdiğiniz ilaçların son kullanma tarihi geçtiği için eczane müadil olarak şu ilacı almamı önerdi ve aldım. Kullanmadan önce sizden fikir almak istiyorum. Etken maddesi benzer dediler fakat bilemiyorum.

Ekte fotoğrafı paylaşıyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
Etken maddeleri farklı. Andazol daha geniş spektrumlu sanırım... Daha evvel kullanmadım...

Deneyimlemiş arkadaşlar yardımcı olacaktır...

Oyla 0
Ürünü deneyimlemiş arkadaşlar gördüğünde destek vereceklerdir endişelenmeyin. Böyle bir ürün kullanmak yerine, bilinen ve birçok kişi tarafından deneyinlenmiş ve bu bağlamda önerilen sitraksı farklı eczanelere sormanızda yarar var.

Pahalı olmayan bir ürün.

Gidebileceğiniz eczanelerin numaralarını googledan bulup sorabilirsiniz olup olmadığını (y)

Oyla 0
İlacı deneyimlemiş arkadaşlar gördüğünde destek vereceklerdir endişelenmeyin. Böyle bir ilaç kullanmak yerine, bilinen ve birçok kişi tarafından deneyinlenmiş ve bu bağlamda önerilen sitraksı farklı eczanelere sormanızda yarar var.

Pahalı olmayan bir ürün.

Gidebileceğiniz eczanelerin numaralarını googledan bulup sorabilirsiniz olup olmadığını (y)
Pahalı olması önemli değil benim için kuşlarımın sağlığı daha önemli.

Çevremde ki eczanelere sordum. Son kullanma tarihi geçmişti.. Mecburi olarak bunu almak zorunda kaldım.

Bilgimde hiç yok açıkçası yeni yeni öğreniyorum bu tür şeyleri. Bu yüzden yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum.

Oyla 0