Forpus cinsiyet ayrımı

Ebru59

iyikus.com Üyesi
Merhaba forum sayfanıza yeni kayıt oldum 1 yıl önce rainbow muhabbet kuşlarım vardı malesef vefat ettiler 1 hafta arayla çifttiler şuan 2 adet forpusum var resim yükleyemiyorum çift olarak aldık fakat sanırım 2side erkekmiş yardımcı olursanız resimleri koymam da çok memnun olurum.

Ben yanlış mı gördüm yoksa ciflesiyorlarmiydi🙄eee o zaman benim tahminim tamemen çürüdü grinin erkek olduğundan emindim hâlbuki 😄
Bizde öyle olduk işte baştan zeytin hep göbeğini yaslar dururdu bizde ona göre yuvalık filan taktık ama ne kızgınlık nede başka bişey olmayınca bide kıvırcık böyle yapınca forpus üretici buldum o dedi erkek ikiside diye

Merhaba, mauve olan kuşunuz kesinlikle erkek. Yeşil ise belirgin olarak dişidir. Mavi geçişleri çok silik oluyor ki kuşunuzda da öyle

Merhaba, mauve olan kuşunuz kesinlikle erkek. Yeşil ise belirgin olarak dişidir. Mavi geçişleri çok silik oluyor ki kuşunuzda da öyle
O zaman doğru değil mi hocam benim görüşüm 😄

Evet fotoğraflara göre gri erkek görünüyor. Bazen baskınlıktan dişiler veya erkekler de tam tersi bir davranış sergileyebilirler. Olası bir ihtimal ikisinin de erkek olması. Aldığınız yere sormanızı öneririm. Bazen görsel tahmin yetersiz olabiliyor.

Evet fotoğraflara göre gri erkek görünüyor. Bazen baskınlıktan dişiler veya erkekler de tam tersi bir davranış sergileyebilirler. Olası bir ihtimal ikisinin de erkek olması. Aldığınız yere sormanızı öneririm. Bazen görsel tahmin yetersiz olabiliyor.
Mauve cinsinde belli olmuyormuş öyle dedi alırız değiştiririz deyince forum sitesinde sormak daha mantıklı geldi

Forpusları bende çok seviyorum çok güzel bir kuş, renkleri çekiyor, almayı düşündüm ama muhabbetlerin tatlılığından vazgeçemiyorum asdhshshs öyle kaldı belki ileride 😊
Muhabbet kuşuna göre artıları daha az ses çıkarmaları tüy dökme daha az eğer alışırsa muhabbet kuşundan daha sadıklar ama bebek bakar gibi olmak lazım kendime bu kadar vitamin kullanmıyorum artı olarak kumu, bloğu, kemiği , yemi , temizliği, düzenli sebze meyvesi 😄
Bunlar düzenli kullandıklarım nilwerm hariç