Gaga altı yara

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Pastel
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Pastel

Forum Sakini
Merhabalar
Tünekte kan izi gördüm kontrol ettim alt gaga atında kızarıklık var. Tüyler arasında olduğu için resim çekemedim. Davranışlarında bir terslik yok.
Bu durumda ne yapmam gerekir.

Merhabalar
Tünekte kan izi gördüm kontrol ettim alt gaga atında kızarıklık var. Tüyler arasında olduğu için resim çekemedim. Davranışlarında bir terslik yok.
Bu durumda ne yapmam gerekir.
kuşun resmini atarsan daha iyi yorumlayabiliriz(eline alıp resmini çek)

Oyla 0
Kafeste tek kuş var.
Kalamar kemiği kenarında ya kafese tutturulan tel gibi birşey var o yapmış olabilir.
Tam gaga çok hareketli elde de resim çektirmiyor.

Oyla 0
Yara mı değil mi algılayamadım ama elbette keskin uçlu aksesuarlar yapabilir bu tip şeyler.

Oyla 0
Gaga altındaki renk tam net değil fakat gün içerisinde yeşillik gibi başka şeyler verdiyseniz onun kalıntısı olabilir. Bir ara bizimkinde de olmuştu. Videoda ise sanırım çiftleşme isteğinden ötürü bir hareket tabii ki daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır. Umarım minik iyidir

Oyla 0
Gaga altındaki renk tam net değil fakat gün içerisinde yeşillik gibi başka şeyler verdiyseniz onun kalıntısı olabilir. Bir ara bizimkinde de olmuştu. Videoda ise sanırım çiftleşme isteğinden ötürü bir hareket tabii ki daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır. Umarım minik iyidir
Tünekte kırmızı leke vardı yakından bakınca küçük bir yara gibi ama şuan iyi durumda.
En fazla 3-4 aylık diye tahmin ediyoruz. Çiftleşme için erken sanırım

Oyla 0
Tünekte kırmızı leke vardı yakından bakınca küçük bir yara gibi ama şuan iyi durumda.
En fazla 3-4 aylık diye tahmin ediyoruz. Çiftleşme için erken sanırım
Dediğiniz gibi yarada olabilir. Sivri bişey bulundurmamaya çalışın kafes içerisinde ve dışarıda çok meraklılar kafalarını her yere sokuyorlar. Video için söylediğimde düşünce sadece arkadaşlar görünce yardımcı olurlar

Oyla 0
Bu bir oyun sanırım durumla bir alakası olabilir mi yanına gidince normale dönüyor.
Kuşunuz gördüğüm kadarıyla tünek ile çiftleşmeye çalışıyor... Muhtemelende bu hareketi eğer kalamar kemiği orada takılıysa, çiftleşmeyi kapsayan gaga vuruşlarıyla zedeleme olasılığı var...

Oyla 0
Muhabbet kuşları, verilen besinler, ortamın uygun olması gibi geniş kapsamlı durumlardan ötürü erken ergenliğe girme durumuna vakıf olabilirler. Bu dişilerde daha erken başlayabilir. Erkeklerde genelde ilk tüyden sonra hasıl olur bu durum... Dişilerde ise ilk tüy öncesi...

Yani, eş alınması taraftarıyım fakat kuluçka ve yavru süreci sağlıklı olmayabilir büyük olasılıkla...

Diğer arkadaşlarında fikrini almak lazım...

Oyla 0