Garden Mix Grit Kuş Kumu İncelemem

Taha Aktaş

Yönetici
Moderatör
1619640680870.png

Elimdeki Versele Laga Grit kuş kumunu yenilemek istediğimden farklı bir markanın ürüne yönelmek istedim. Marka çok da fark etmiyor zaten kuş kumlarında.. Madem aldım bir de inceleme yapayım alacaklara fikir olsun dedim. Resimden de görüldüğü üzere marka Garden Mix.

Ürünün dışını ve içeriğini göstereyim:
1619641399862.png 1619641419556.png

Detaylı İçeriği:

1638630722790.png

Görüldüğü üzere kızıl kum oranı yüksek. Belirtildiği gibi anason kokusu da mevcut, çok rahat alabiliyorsunuz. İşimi görür büyük ihtimalle ama bir daha tercih eder miyim, bilemiyorum.. Bu arada demesem içimde kalacak; altında birikmiş bir kum yığını da vardı...

Ürün Açıklaması: Garden Mix Kömürlü Kuş Kumu Grit, istiridye kabuğu, deniz kabuğu, deniz kabuğu kırıkları, kızıl toprak ve kömür karışımından oluşur. Her tür kuş için ideal besin desteğidir. Kuşların sindirimlerinin daha etkili ve rahat çalışmasını sağlar. Kum verilen kuşlar daha sağlıklı ve iştahlı olur. Anason kokuludur. Zengin bir mineral ve iz element kaynağıdır.

Analiz Değerleri:
Nem: %3
Selüloz: %4
İnorganik Madde: %95
HCL de Çözünen İnorganik Madde: %2

Makro Elementler:
Kalsiyum: %24
Fosfor: %0,2
Sodyum: %0,4

Kullanımı: Dilediğiniz kadar verebilirsiniz. Düzenli olarak tazeleyiniz. Yemliğe her gün bir çay kaşığı kadar atılması tavsiye edilir. (Lakin bana kalırsa yeme katarak kullanmayın.)

İçindekiler: Mineraller, istiridye kabuğu, deniz kabukları, kızıl kum, kömür.

ben 1-2 yerde kömürün sindirim sistemine faydası olduğunu okumuştum. o yüzden tercih ettim. benim kuşlar fazla dalıyor kuma :D fazla yemesinler diye haftada 2 takıyorum. güzel olmuş, eline sağlık:)

Elimdeki Versele Laga Grit kuş kumunu yenilemek istediğimden farklı bir markanın ürüne yönelmek istedim. Marka çok da fark etmiyor zaten kuş kumlarında.. Madem aldım bir de inceleme yapayım alacaklara fikir olsun dedim. Resimden de görüldüğü üzere marka Garden Mix.

Ekli dosyayı görüntüle 16353 Ekli dosyayı görüntüle 16354

Detaylı İçeriği:
Ekli dosyayı görüntüle 16355 Ekli dosyayı görüntüle 16356

Görüldüğü üzere kızıl kum oranı yüksek. Belirtildiği gibi anason kokusu da mevcut, çok rahat alabiliyorsunuz. İşimi görür büyük ihtimalle ama bir daha alır mıyım, zannetmiyorum.. Bu arada demesem içimde kalacak altında birikmiş bir kum yığını da vardı..

Ürün Açıklaması: Garden Mix Kömürlü Kuş Kumu Grit, istiridye kabuğu, deniz kabuğu, deniz kabuğu kırıkları, kızıl toprak ve kömür karışımından oluşur. Her tür kuş için ideal besin desteğidir. Kuşların sindirimlerinin daha etkili ve rahat çalışmasını sağlar. Kum verilen kuşlar daha sağlıklı ve iştahlı olur. Anason kokuludur. Zengin bir mineral ve iz element kaynağıdır.

Analiz Değerleri:

Makro Elementler:

Kullanımı: Dilediğiniz kadar verebilirsiniz. Düzenli olarak tazeleyiniz. Yemliğe her gün bir çay kaşığı kadar atılması tavsiye edilir. (Lakin bana kalırsa yeme katarak kullanmayın.)

İçindekiler: Mineraller, istiridye kabuğu, deniz kabukları, kızıl kum, kömür
Eline sağlık.Grit kum ve mineral blok tüketimimiz sıfır maalesef.Versele Clay kil blok aldım onu yedi neyse ki.Umarım sindirime faydası olur grit kadar.

Ekli dosyayı görüntüle 16353 Ekli dosyayı görüntüle 16354

Detaylı İçeriği:
Ekli dosyayı görüntüle 16355 Ekli dosyayı görüntüle 16356

Görüldüğü üzere kızıl kum oranı yüksek. Belirtildiği gibi anason kokusu da mevcut, çok rahat alabiliyorsunuz. İşimi görür büyük ihtimalle ama bir daha alır mıyım, zannetmiyorum.. Bu arada demesem içimde kalacak; altında birikmiş bir kum yığını da vardı...

Analiz Değerleri:

Makro Elementler:

İçindekiler: Mineraller, istiridye kabuğu, deniz kabukları, kızıl kum, kömür
Ben vitasand grit kuş kumu kullanıyorum. Parçaları garden mixe göre daha ufak. İçerisindeki bütün kum, deniz kabuğu oranları neredeyse aynı. Maalesef içerisinde anason olmadığı için yine vitasand' in beyaz kum adlı karışımını aldım hatta almadan önce forumda karıştırılabilir mi diye sormuştum. Etkilerinden pek bahsedemeyeceğim çünkü kuşum nadiren kum tüketiyor

Kum güzel görünüyor. Beaks kullanıyorum şuan buna çok yakın. Kömür az oranda iyi lakin fazla olması önerilmez. İnanılmaz dışkı toplar ve hastalığın görünmesini engeller. Tedavi etmediği içinde hasta olduğunu anlamazsınız üzücü olur :(

ben 1-2 yerde kömürün sindirim sistemine faydası olduğunu okumuştum. o yüzden tercih ettim. benim kuşlar fazla dalıyor kuma :D fazla yemesinler diye haftada 2 takıyorum.
Evet kömür; sindirim sisteminin desteklenmesi (Bakteriyel veya virütik durumlarda işe yarıyor.) ve toksinlerden arındırmak için öneriliyor. Özellikle bağırsak sorunlarının giderilmesi için de tercih ediliyor. İshale karşı da çok hızlı tedavi edici özelliği var.
güzel olmuş, eline sağlık:)
Rica ederim.?

Son düzenleme: