Garden Mix Sağlık Tohumu İncelemem

F9E3F5A4-D3E4-4AEC-B2AB-D24075F8278D.jpeg
Selam,

Sağlık tohumlarında bir sürü marka var biliyorsunuz ama içerikleri genellikle benzer; çim tohumu, turp tohumu, ıspanak tohumu, susam tohumu, haşhaş tohumu, havuç tohumu, hindiba tohumu vs...

Bir çok marka denedim lakin çok farketmedi genellikle hepsini iştahla yedi. Garden Mix, Versele Laga, Duvo, King, Raggio Di Sole... İçerikleri yukarıda da belirttiğim üzere benzer olsa da farklılıklar var elbet. King ve Duvo’ da ki tohum çeşitliliği diğerlerine göre daha fazlaydı. Bayadır VL kullanıyordum. Tekrardan değiştirme isteği doğdu ve Garden Mix’ten iki paket aldım. (200 gram) İçerikleri ile beraber de sizlere aktarmak, inceleme yapmak istedim..

Aslında kendi sağlık tohumu karışımımı da yapmıştım. İçeriği şu şekilde idi:

Çim Tohumu
Chia Tohumu
Tere Tohumu
Deve Dikeni Tohumu
Kenevir Tohumu
Aspur Tohumu
Kinoa Tohumu
Süpürge/Otu Tohumu
Keten Tohumu
Mavi Haşhaş
Susam Tohumu
Maydonoz Tohumu
Rezene Tohumu
Anason Tohumu

Fakat pek istediğim gibi olmadı. Ben de ne gerek var böyle fantezilere deyip uğraşmaktan vazgeçtim.? Neyse konumuza gelecek olursak; Garden Mix sağlık tohumunun fotoğraflarını paylaşayım:

EC981BB8-E632-46C0-897D-B889D822967A.jpeg F52424F0-3635-4588-9D5F-E8247E9F9D10.jpeg

Detaylı içeriği:
907A54D9-AE3F-4FED-8B91-2AB85722DD71.jpeg 64D5C1A1-609C-4B89-BAAC-24D756465CA7.jpeg 18C9E045-7D3B-4C99-97A2-1A1C190C8822.jpeg

Ürün Açıklaması:
Evcil kuşlar için tamamlayıcı yem. Yabani tohumlar açısından zengin içerik. Mükemmel kondisyon için. Çiftleşmede daha iyi sonuçlar ve daha iyi tüylenme...

Tavsiye Edilen Günlük Kullanım Miktarı:
Her bir kuş için ayrı bir kapta düzenli olarak veriniz. Yanında her zaman taze içme suyu bulundurulması tavsiye edilir. Ben haftada bir yaklaşık 3-4 çay kaşığı kadar veriyorum..

İçindekiler:
Yabani tohumlar %75, keten tohumu %8, susam tohumu %6, havuç tohumu %6, sarı panicum %4, kırmızı panicum %1.

İçeriğindeki bazı tohumlar yüzdeleri ile beraber net bir şekilde verilirken, “Yabani tohumlar %75” şekilinde verilen kısmın içeriği paylaşılmamış. Garden Mix’in içeriği de VL ile aynı.. Lakin benim bahsettiğim VL Snack değil, Versele Laga Prestige Yabani Sağlık Ve Kondisyon Tohumları. (Bölünmüş olarak temin etmiştim.) Onun resmini ve içeriğini de eklerim..
2A8A422D-38CD-42EC-879B-BC302F0DDD95.jpeg 5024049F-1FEF-434A-AD50-E0B518392E2C.jpeg

Analiz Bileşenleri:
Protein %18.5,
Yağ %16.5,
Nem %14.0,
Ham lif %10.0,
Ham kül %5.0

En başta da belirttiğim gibi marka çok fark etmedi. Garden Mix’i de afiyetle yedi haliyle bende memnun kaldım.. İçeriğine bende bir kaç tohum ekledim. Bunlar:

Chia Tohumu,
Tere Tohumu,
Deve Dikeni Tohumu,
Kenevir Tohumu,
Kinoa Tohumu,
Süpürge/Otu Tohumu,
Mavi Haşhaş,
Maydonoz Tohumu,
Rezene Tohumu ve Anason Tohumu oldu. Böylece daha da zengin bir karışım elde ettim.

Sonuç olarak memnun kaldığımı belirtmek isterim. Fiyatı da yanlış hatırlamıyorsam 10 ile 15 tl arasında değişiyordu. (100 gr) Tavsiye eder miyim, ederim.

Son düzenleme:

Kuş Anasıı 

Yönetici
Moderatör
Daha önce bu ürünü kullanmamıştım. Sağlık tohumu ilk kez kullanıyorum. Salmonella olan kuşuma vermeyi denedim her şeye önyargılı yaklaşan cadı 5 dakikadır başından ayrılmadan bunu yiyor. Kilo almasına yardımcı olur mu? (31 gr şu an) Her gün verebilirim miyim normal yem gibi? Pelet yemle arası yok maalesef..

Son düzenleme:

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Daha önce bu ürünü kullanmamıştım. Sağlık tohumu ilk kez kullanıyorum. Salmonella olan kuşuma vermeyi denedim her şeye önyargılı yaklaşan cadı 5 dakikadır başından ayrılmadan bunu yiyor. Kilo almasına yardımcı olur mu? (31 gr şu an) Her gün verebilirim miyim normal yem gibi? Pelet yemle arası yok maalesef..
Kilo almasına elbette yardımcı olur. Lakin her gün vermeniz doğru olmaz. Haftada iki kez vermek yeterlidir ama siz bunu üçe çıkarabilirsiniz.

Kuş Anasıı 

Yönetici
Moderatör
Kilo almasına elbette yardımcı olur. Lakin her gün vermeniz doğru olmaz. Haftada iki kez vermek yeterlidir ama siz bunu üçe çıkarabilirsiniz.
Haftada 3 kez vereyim o zaman. Bugün boyunca başından ayrılmadı o kadar sevdi ki. Uzun zamandır hiçbir şeyi bu kadar severek yememişti