Garip hareket ve ses

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan cihad
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cihad

iyikus.com Üyesi
İyi günler 5 yaşındaki sultan papağanım bugün uyandığından beri garip bir gaga hareketi ve ses çıakrtıyor sanki nefesi bir anda tıkanıyormuş gibi videosunu ve dışkı fotoğrafını ekliyorum ve genel olarak şuanda çok keyifli sürekli oynuyor ve şarkı söylüyor

Ekli dosyalar

• 2387ac9c-ad9d-4f60-a98e-8327a3f1b62f.jpg
    2387ac9c-ad9d-4f60-a98e-8327a3f1b62f.jpg
    123.9 KB · Görüntüleme: 15
Sindirim problemi yaşıyor gibi kullandığınız yemin markası nedir kuşunuz kum tüketiyor mu ?
Dışkı bakteriyel enfeksiyon sorununu getirdi aklıma ama en doğrusunu Doğanay hocam ve diğer bilgili arkadaşlar verecektir geçmiş olsun

Yem olarak 6 aydır Gold Wings Premium Paraket yemi ve açık aspur alıp karıştırıyorum bu şekilde besleniyor,kumunu ise çok seviyor sürekli yer kemirir düzenli olarakta benimle beraber sebze meyve yiyor ve sabahları hep haşlanmış yumurta yer

Sebze meyve neler detaylı bilgi alabilir miyim? Bir süre ek ürünleri kesmenizi öneririm dışkısı bu yüzden değişkenlik göstermiş olabilir

muz,elma bazen portakal mandalina sebze olarak ise genelde salatalık,havuç bazende ıspanak dereotu yiyor çiğ şekilde,3 gündür yeminden başka hiçbirşey yemedi

muz,elma bazen portakal mandalina sebze olarak ise genelde salatalık,havuç bazende ıspanak dereotu yiyor çiğ şekilde,3 gündür yeminden başka hiçbirşey yemedi
Entrobac Veya elektirolik kullanıyor musunuz? Eğer elimizde mevcutsa entrobac 3 gün üst üste verebilirsiniz yarın müsait olunca arkadaşlar yazarlar bana kalırsa biraz gözlemden sonra ilaç tedavisi gerekebilir

elektrolit elimde var ama çok fazla kullanmıyorum onu en son 2 hafta önce vermiştim entrobacı ise arada 2 gün temiz su olucak şekilde veriyorum tüy zamanlarında ise b12 takviyesi ekliyorum suyuna

3 gün üst üste entrobac verin akşam temiz su değişimi ile
Bittikten sonra elektirolik ile destekleyin sorun hala devam ediyorsa ilaç tedavisi gerekiyordur onun içinde detaylı bilgi verilir size

Sanki üşütmüş gibi. Üşütme kaynaklı ise bir kaç gün bağışıklığını kuvvetlendirmek ve ishalini kontrol etmek adına, elektrolit, probiyotik ve son gün vitamin verelim. Geçmez ise ilaç kullanmak gerekebilir. Ortam ısısını 1-2 derece arttıralım

Teşekkürler,oda ısı şuan 26 derece bugün probiyotik koymuştum gece akşama elektolitini koyup takip edicem
Hayır öyle yapmayın arada mutlaka temiz su olsun
Yanlış yöntem kuşunuzun durumu dahada kötü olursa siz onerdiniz bende verdim demeyin
Doğanay hocam görünce yazacaktır ama arada mutlaka temiz su olması şart diye biliyorum

Son düzenleme:
Hayır öyle yapmayın arada mutlaka temiz su olsun
Yanlış yöntem kuşunuzun durumu dahada kötü olursa siz onerdiniz bende verdim deneyin
Doğanay hocam görünce yazacaktır ama arada mutlaka temiz su olması şart diye biliyorum
evet mutlaka arada 1 gün temiz su vermeye özen gösterelim

Dediğiniz gibi probiyotikten sonra bugün temiz su koydum dışkısı şuan bu şekilde akşam elektrolit ekleyeceğim
ek olarak dışkıdaki sıvı flaştan dolayı sarımsı çıkmış biraz ama tamamen saydam su gibiydi

Ekli dosyalar

• 11.jpg
    11.jpg
    94.3 KB · Görüntüleme: 9
Dediğiniz gibi probiyotikten sonra bugün temiz su koydum dışkısı şuan bu şekilde akşam elektrolit ekleyeceğim
ek olarak dışkıdaki sıvı flaştan dolayı sarımsı çıkmış biraz ama tamamen saydam su gibiydi
Yeni bir ürün eklerken genelde sabah erken saatleri tercih etmek lazım

bugün elektrolitini temiz suyla değiştirdim şuan dışkısı bu şekilde pek iyi gözükmüyor gibi

Ekli dosyalar

• kk.jpeg
    kk.jpeg
    86.2 KB · Görüntüleme: 8