Geçmeyen ishal

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Arda K
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Etiketler Etiketler
    ishal

Arda K

iyikus.com Üyesi
2 tane muhabbet kuşum var. Dişi kuşun uzun süredir geçmeyen ishali var. İlk önce iç parazit şüphelenildiği için Worm-Stop kullandım fakat işe yaramadı. Pankreas olabileceğini düşünüyorum. Yem yemesi ve kilosu iyi ve Entrobac ile Gervit kullanıyorum.

brave_41ecRBVJMs.jpg

Bir iç parazit ilacı kullanmanizi öneririm. Nilverm olabilir, sulphamazethine olabilir

iyi olacaktır. Geçmiş olsun.
Ağızdan 1 damla veya suluğuna 7-8 damla ekleyebilirsiniz.
Suluğum birazcık küçük. Sanırım 25 ml bu yüzden 2 tane damlatıyorum. Suyun rengi değişmesi lazım mı? Bir de tedavi uygulanırken ekstra olarak vitamin gibi şeyler verilebilir mi?

Son düzenleme:
Suluğum birazcık küçük. Sanırım 25 ml bu yüzden 2 tane damlatıyorum. Suyun rengi değişmesi lazım mı? Bir de tedavi uygulanırken ekstra olarak vitamin gibi şeyler verilebilir mi?
30 ml suluğa 4 bazen 5 damla uyguluyorum ben. 2 yetersiz olacaktır
Sulp. kullanırken gaga taşı ve kum gibi ek besinleri kafesten uzaklaştırınız. Bu sürede mama servis etmeyiniz. Sadece b vitamini verilmesi bu aşamada uygun olur.

30 ml suluğa 4 bazen 5 damla uyguluyorum ben. 2 yetersiz olacaktır
Sulp. kullanırken gaga taşı ve kum gibi ek besinleri kafesten uzaklaştırınız. Bu sürede mama servis etmeyiniz. Sadece b vitamini verilmesi bu aşamada uygun olur.
Sulphamezathine'yi kullanmayı bitirdim. Dişiye pek etki etmemiş gibiydi fakat Entrobac uyguladıktan sonra birazcık toparlamış. İlacı erkeğe de uygulamıştım onda da olabilir diye ama az olsa da büyük yapıyor bazenleri. Şimdide tüy dönemine girmişler tüy döküp duruyorlar :D

Sabahki dışkıları:

15ds8r4.jpg

335lse4.jpg

Tüy döneminde dışkılar bozulabiliyor. Biraz beslenme sorunlari var gibi ek olarak b kompleks vitamini arttirmalisiniz. Bt amin forte veya tollyamin forte gibi

Tüy döneminde dışkılar bozulabiliyor. Biraz beslenme sorunlari var gibi ek olarak b kompleks vitamini arttirmalisiniz. Bt amin forte veya tollyamin forte gibi
Hocam tekrardan merhaba. Son iki gündür dışkıları yine kötüleşmeye başladı. Bir de bazen kanatlarını esnerken falan tuhaf tiz bir ses çıkıyor.

Su kaybı çok ama az tüketiyor belli ki. Sade, temiz su veriniz hocam. Bu dışkı yumurtlama evresinde dişilerin diskilarina benziyor. Böyle yoğun, büyük diskilarda kabızlık, sindirimsel sorunlar akla gelmeli (yumurta yoksa). Ben olsam sulphamazethine kullanirdim yakin zamanda kullanmadiysaniz

Su kaybı çok ama az tüketiyor belli ki. Sade, temiz su veriniz hocam. Bu dışkı yumurtlama evresinde dişilerin diskilarina benziyor. Böyle yoğun, büyük diskilarda kabızlık, sindirimsel sorunlar akla gelmeli (yumurta yoksa). Ben olsam sulphamazethine kullanirdim yakin zamanda kullanmadiysaniz
2-3 hafta önce Sulphamezathine yi kullanmıştım iyi de gelmişti. Şimdi ise tekrardan bozulmaya başlamış. Haftada 1-2 kere ama ve daldari veriyorum onlardan dolayı dışkıyı bozmuş olabilir mi?

Daldaridan olabilir. Bayat olabilir, zirai ilaçlar barındırıyor olabilir

3 gün daha uygulayabilirsiniz bence (100 ml suluğa yaklaşık 10 damla hesabı)

duzelmezse başka şeyler düşünülebilir