Geçmeyen Sallabaş Durumu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Yenim
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yenim

Forum Sakini
Arkadaşlar merhaba,

Muhabbet kuşumda sallabaşı ilk tespit ettiğimden itibaren,

İlk olarak 1 gün bactrim verdim ve yaptırdığım dışkı analizi sonucunda bactrimin ana etken maddesine karşı dirençli olduğunu gördüm sonradan. ..

Devamında,

5-6 gün parastop
1 gün vitamin
1 gün probiyotik

8-9 gün neosülfaprim
1 gün elektrolit
1 gün vitamin
1 gün probiyotik verdim.

Ama iyileşme olmadı. Neosülfaprim 5. günde hafif düzelir gibi oldu, aynı günün akşamına tekrar kötüleşti.

Ben neosülfaprim'e dozajı biraz daha artırıp tekrar başlamayı düşünüyorum. Çünkü düzelme belirtileri göstermişti, dozajı az koymuş olabileceğimi ve kuşu her ne kadar gözlemlesem de az su içmiş olabileceğini düşünüyorum.

Yem tüketmesinde sorun yok. Günlük yiyor iyi bir şekilde. Ama gün boyunca kafası eğik şekilde duruyor. Yanına yaklaşırken veya odada hareketli bir nesne varsa kafasını sağa sola sallıyor.

Neşesi de fena değil. Şarkı filan açıyorum arada, cikliyor. Eşlik ediyor.

IMG_20211219_104551.jpg

Sizce ne yapabilirim bu saatten sonra?

Başka önerisi olan var mı?

@Doğanay Y.
@neanderthalensis
@Malkoçoğlu
@Hande
@Taha Aktaş
@Yumoş
@bespokeN
@nextwhiskey

Son düzenleme:
Elinizde yoksa eğer bir kalsiyum takviyesi temin edin hocam. Her gün değil ancak sık ve düzenli kullanımla süreci toparlamasına destek olacaktır. Biraz depolamasını sağlamak lazım

Elinizde yoksa eğer bir kalsiyum takviyesi temin edin hocam. Her gün değil ancak sık ve düzenli kullanımla süreci toparlamasına destek olacaktır. Biraz depolamasını sağlamak lazım
Mürekkep balığı kemiği
Gaga taşı
Mineral blok
Kum

Yumurta maması da veriyorum.

Var, ama ilaç ve probiyotik yüzünden veremedim uzun zamandır. Bunlar iş görür mü, yoksa takviye toz ürünlerinden mi almalıyım?

Ben tedavi uyguladığım yani antibiyotik kullandığım dönemde bu tarz ürünleri kafesten kaldırmamı istemişlerdi, emilimi azalttığı için ??‍♀️

Evet, ilaç kullanirken değil @Hande hocam. Takviye likit bir kalsiyum ürünü almanizda fayda var. Özellikle ağızdan 1 damla uygulamasi yapmak lazım. Özel bir durum sizin sorununuz. Bu nedenle ısrar ediyorum yanlış anlamayin.

Evet, ilaç kullanirken değil @Hande hocam. Takviye likit bir kalsiyum ürünü almanizda fayda var. Özellikle ağızdan 1 damla uygulamasi yapmak lazım. Özel bir durum sizin sorununuz. Bu nedenle ısrar ediyorum yanlış anlamayin.
Tedaviden sonra mı vermeliyim? Çünkü tedaviden önce vereyim desem 2-3 gün kargonun gelmesini bekleyeceğim. Hastalığın daha fazla ilerlememesi için zaman kaybetmek istemiyorum.

Tedaviyle doğru orantılı verilebilir. Sabah ilaç verildiyse akşam kalsiyum damlatilabilir ancak her gün değil 2- 3 günde bir uygun olur diye düşünüyorum

Augmentin yada lavotil kullanmanızı tavsiye ederim. Bu iki ilaçta güçlü ilaçlardır. Bunun dışında beslenmesine daha fazla özen gösterin. Mama yiyorsa bol bol verin. Ve ara sıra boynuna hafif masaj yaparsanız iyi olur...

Augmentin yada lavotil kullanmanızı tavsiye ederim. Bu iki ilaçta güçlü ilaçlardır. Bunun dışında beslenmesine daha fazla özen gösterin. Mama yiyorsa bol bol verin. Ve ara sıra boynuna hafif masaj yaparsanız iyi olur...
O ilaçları nasıl kullanacağım hocam? Suyuna ekleyerek mi, ne kadar ölçüde, kaç gün? Şu anda neosülfaprim 2. dozunu veriyorum. O bittikten sonra mı vereyim?

Maşallah beslenmesi iyi. Sürekli yiyor.

Boyun masajı tam olarak nasıl oluyor?