Genel kafes temizliği pratik yolu nedir

GüzelKuş

Veteran
Arkadaşlar bende hint bülbülü ve muhabbet kuşu var evde besliyorum biraz titiz biriyim sürekli temizliyorum ama yoruyor saece tülü takılı ve günlük gazete serip cıkarıyorum bunun daha basit yolu var mı ? Şimdi ben salma kafes aldım 100 cm uzunlugunda onunda ızgarası var ama sürekli cıkarıp takmak istemiyorum kimisi etrafını musamba ile tellerden örmüş kimisi altına birşeyler serpmiş vs en temiz ve pratik yolu nedir arkadaşlar bir yolu var mı?

Merhaba. Tül takılıp temizlenmesi inanın daha yorucu. Onun yerine günlük süpürülebilir kafesin olduğu yer. Birde kafes tercihi çok önemli. Çekmeceli kafeslerin temizlenmesi daha kolaydır. Öyle bir kafes tercih edebilirsiniz. Tabanı az temizlemem mümkün mü gibi bir sorunuz olursa eğer onun içinde taban malzemeleri mevcut. Mısır granülü, zeolit, çam talaşı gibi. Bunlarla da en fazla 7-10 gün arası geciktirilebilir.

Size kendi yöntemimden bahsedeyim. Haftada 1 gün kafesi komple yıkıyorum. Tabana herhangi bir malzeme koymuyorum. En pratiği bence bu. Maksimum 10 dk mı alıyor.