Gözleri görmeyen kuşum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ponpon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ponpon

Forum Sakini
Merhabalar 2 gündür kuşumun gözlerinin görmediğini farkettim. Zaten uçamayan, sürekli tüyleri cansız gözüken bir kuştu, böyle sahiplendim kronik bir hastalığının olduğunu düşünüyordum. Ara ara gözleri kızarıyordu, terramycin kullanıyordum. Ama şimdi tamamen görmüyor, genel durumu da halsiz, yemini yiyor ama biraz kabarık gibi. suyunu henüz keşfedemedi enjektörle vermeye çalışıyorum . Vitamin takviyesi veriyordum 2 gündür, ancak ishali yoktu su an ishali de başlamış. Neden olabilir acaba? Videosunu paylaşacağım, teşekkür ederim.

Merhaba tekrar, maalesef ki göz enfeksiyonu tekrar nüksetti, flu da olsa gördüğünü anlıyordhm, ancak 2 gündür hem tek göz kapağı şiş hem de sürekli kendi etrafında dönüyor, videosu y akşam ekleyeceğim. Salmonella olabilir mi acaba, daha önce hiç salmonella tedavisi uygulamadjm, olan kuşum da olmamıştı😓 bayadır da yalnızdı zaten.. 😓 başı hafif yan yatık, kendi etrafında sürekli dönme halinde. Bazen duruyr ama sıklıkla dönüyor.

Üzücü olmuş hocam :( Maalesef göz problemlerinde kuşlar salmonella gibi kendi etrafında tur atma eğilimi gösterebiliyor. Yine de kısa bir video ile desteklerseniz daha anlamlı bir yorum yapmamız mümkün olabilir. Kafa pozisyonunun değişmesi salmonella için belirleyici bir belirti olabilir.

Üzücü olmuş hocam :( Maalesef göz problemlerinde kuşlar salmonella gibi kendi etrafında tur atma eğilimi gösterebiliyor. Yine de kısa bir video ile desteklerseniz daha anlamlı bir yorum yapmamız mümkün olabilir. Kafa pozisyonunun değişmesi salmonella için belirleyici bir belirti olabils
Üzücü olmuş hocam :( Maalesef göz problemlerinde kuşlar salmonella gibi kendi etrafında tur atma eğilimi gösterebiliyor. Yine de kısa bir video ile desteklerseniz daha anlamlı bir yorum yapmamız mümkün olabilir. Kafa pozisyonunun değişmesi salmonella için belirleyici bir belirti olabilir.

Hmm, pek anlaşılır değilmiş. Görmediğinde de tıpkı böyle dönüyorlar ama dışkıda kötüyse hiç düşünmeden salmonella için ilaç kullanımına başlanabilir. Tabi göz sorununu da halletmeniz lazım. Geçen sefer ne kullanmıştınız?

müsait olduğunuzda göz gezdirir misiniz?
Enrocure gibi benzer etken maddeli ilaçlar kullanılabilir.

Okuyacağım Doğanay bey, şimdilik amoksisilin başladım. Çok teşekkür ederim🫶🏻
Antibiyotik başladığınız iyi olmuş.. Aynı zamanda gözdeki enfeksiyon içinde faydalı olucaktır.. İlaç olarak hangi ürünü kullanıyorsunuz ve dozajı nedir?
Klavunat bid 200/28 başladım Ümit hocam. Sbah akşam bir damla olarak kullanıyorum. Yarın da enrocure alacağım birlikte devam ettirmeyi düşünüyorum

birlikte kullanılır hatta cem memur enrofloksasin + amoksisilin birlikte öneriyor salmonella'da

ancak enrocure %20 çok ağırdır,
amoksisilinle birlikte kuşu çok zorlar

enrocure yerine baytril %2.5 günde 1 damla ağızdan verilebilir. ya da enrocure 8 kat seyreltilebilir

birlikte kullanılır hatta cem memur enrofloksasin + amoksisilin birlikte öneriyor salmonella'da

ancak enrocure %20 çok ağırdır,
amoksisilinle birlikte kuşu çok zorlar

enrocure yerine baytril %2.5 günde 1 damla ağızdan verilebilir. ya da enrocure 8 kat seyreltilebilir
24 saatte bir damla değil mi? Diğer kuşlarıma da profilaksi yapayım mı acaba bu durumdan çok tırstım.. zaten çoğu survivor kuşlarımın, bir de salmonellayla uğraşmayayım😓