Güvercin kanadındaki ur

Tugcegny

Yeni Üye
Merhabalar güvercin kanadında ki ur için ne yapılabilir kara merhem yada sirke ruhu diye duydum ama bilen varsa cevapyalabilirmi

Merhaba, bu tip urlarda veteriner kontrolüyle birlikte gitmek en iyisi. Bir kaç kez kendim kesip içini temizledim. Antibakteriyel kremlerle sürece müdahale ettim. Kimi kuşta tekrar çıkmazken bazısında ne yazık ki oldukça ısrarcı oluyor. Demem o ki o bölgenin hep urlu kalma durumu olabilir, her ne kadar tedavi edilse de. İlk işlemler yapılmış, sürece bırakmalısınız.

Sirke ruhu gibi ürünler tam çözüm sağlamıyor. Biraz daha et benimsi formlarda olan deri sorunlarında etkili.

Merhabalar güvercin kanadında ki ur için ne yapılabilir kara merhem yada sirke ruhu diye duydum ama bilen varsa cevapyalabilirmi
Kanadındaki uru patlattılar şuan krem sürüyoruz ama hızlı geçirecek kurutucsk bişey varmıdır

Veterinerin cerrahi müdahalesi dışında başka çözümü yok.. Ufak bir kesik atıp içini temizliyorlar.. Ama siz kendniz patlatmışsınız, da o şekilde sorun tekrarlıyabilir.. Çünkü içinin tamamen temizlenmesi ve sterilize edilmesi gerekiyor....