Hâlâ hakim olamadığım küçük ayrıntılar

Beyzagül G.

Çevirmen
Katılım
21 Kas 2019
Mesajlar
310
Yaş
23
Konum
İstanbul
Merhaba; Muhabbet kuşumun tüylerinin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Bazen yapışık gibi duruyorlar. Acaba vitamin eksikliği mi var? Sağlığı için ne yapabilirim? Belki banyo yapsa geçicek ama mevsim kış olduğu için yanaşmıyor.

Tırnak ve gaga kesimi konusunda; acemi olduğum için cesaret edemiyorum ama tırnaklarını hafif kesmem gerek. Bunun için özel tırnak makası var mı? Ve tırnak kesimi nasıl yapmalıyım. Tutulmayı sevmiyor kesin kaçacaktır.

Son olarak da yem markası önerir misiniz? Quik en kolay ulaşabildiğim ama pek kullanmak istemiyorum. Sizin quik hakkındaki düşünce ve tecrübeleriniz nelerdir? Daha iyi markaları internetten sipariş vermeye mi başlasam?
 

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
25,281
Çözümler
127
Yaş
32
Konum
Ankara
Kış ayları da banyo yaptırılır. B vitamini düzgün ve parlak tüy yapısı sağlar. Aynı şekilde bazı ürünler banyo suyuna eklenebilir çok az oranda elma sirkesi. Buda parlak bir görüntü elde etmesine sebep olur zamanla. Banyoluk takılmasa bile su dolu bir fısfıs ile biraz ıslatmanızı öneririm. Tabi su ılık olmalı (ortam sıcaklığı 18 derecenin üzerinde olduğuna emin olunuz).

KEdi ve kuşlar için tırnak makası mevcut.
4652
Eğer kesimi gerekiyorsa aksatmayın derim. Hiç bir kuş sevmiyor tutulmayı ama yapmak lazım eğer aşırı uzadıysa. Kesimle alakalı bilgi burada sundum:
Muhabbet Kuşu Gaga ve Tırnak Kesimi

Yem olarak envayı çeşit ürün mevcut. Ben Deli nature 85 kodlu yemini kullanıyorum. İçerik olarak çok uygun muhabbetlere. Aynı şekilde Natural, Versela Laga bildiğimiz iyi yemlerdendir. İçerik bu aşamada önemli bir de kuşunuzun sevdiği tohum hangisi bunu bilmek lazım.
Ak darı ağırlıklı olmalı yemler sarı darı değil. Quick sarı darı ağırlıklıdır. %50 ak darı %30 aspur diğer 20 lik yüzde de karışık tohumlar olabilir.
 
Oyla 0
Üst