Hangisi olması gereken?

Merve Kıratlı

Yönetici
Moderatör
İyi akşamlar arkadaşlar. Normalde aşağıdaki beyaz görünen kuş kumunu kullanıyordum. Yemliğe aldığımda kızlarımın yüzüne bile bakmadığını fark ettim ve bugün dışarı çıktığımda farklı bir markanın olanı aldım üsttekini. Ve kızlarım gördüğünde gelip didiklediler. Olması gereken hangi kuş kumu? Kuş kumu alırken nelere dikkat etmeliyiz? Teşekkürler şimdiden :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ekli dosyayı görüntüle 8903İyi akşamlar arkadaşlar. Normalde aşağıdaki beyaz görünen kuş kumunu kullanıyordum. Yemliğe aldığımda kızlarımın yüzüne bile bakmadığını fark ettim ve bugün dışarı çıktığımda farklı bir markanın olanı aldım üsttekini. Ve kızlarım gördüğünde gelip didiklediler. Olması gereken hangi kuş kumu? Kuş kumu alırken nelere dikkat etmeliyiz? Teşekkürler şimdiden :)
Beyaz olan kristal kuş kumu oluyor. Diğeri ise grit kuş kumu oluyor. Kullanılması gereken grit kuş kumudur. Kristal kuş kumu kuşların yediklerini öğütecek düzeyde yeterli değildir. Kuşlar da kristali pek sevmez. Grit kuş kumu kullanmalısın.

Oyla 0
Beyaz olan kristal kuş kumu oluyor. Diğeri ise grit kuş kumu oluyor. Kullanılması gereken grit kuş kumudur. Kristal kuş kumu kuşların yediklerini öğütecek düzeyde yeterli değildir. Kuşlar da kristali pek sevmez. Grit kuş kumu kullanmalısın.
Teşekkür ederim. Kuşların sevmediği bir şeyi üretip satmak pek mantıklı gelmiyor bana. Ben kızların bugün aldığım kuş kumuna yanaştıklarını görünce diğer firmayla ilgili iyi şeyler düşünemedim :confused:

Oyla 0
Bu kuş kumu mevzusu sıkıntı. Kimi otoriteler kullanılması gerektiğini söylüyor, sonra diğerleri “Kullanmayın lan!” diyor. Benim de kafam çok karışık. @Ümit T. abi şiddetle tavsiye etmiyor. @Doğanay Y. abi de kullanılması gerektiğini söylüyor. Ben kullanıyorum ama faydası var mı? Onu Allah bilir.

Oyla 0
Kuşlar taneleri ne kadar büyük olursa olsun grit kum tercih ederler. Kristal kumlar bana kalırsa daha çok yuva tabanı malzemesi olabilir :D
Ben yeme karıştırmıştım normalde. 2 3 gündür takip ediyorum yüzüne bakmadılar. Bugün gritmiş aldığım ondan aldım yemliğin görünce gelip yediler yanlış seçim olduğunu o zaman anladım bende :)

Oyla 0
@Doğanay Y. @Kaan Omurtak ben de kristalli kum kullaniyom başka bi kum satmıyorlar çünkü bir sıkıntı olur mu? Bir de şu gritli dediğiniz kumun içinde midye falan mi var? Görüntüsü benim mineral bloğun tipkisinin aynisi

Oyla 0
Teşekkür ederim. Kuşların sevmediği bir şeyi üretip satmak pek mantıklı gelmiyor bana. Ben kızların bugün aldığım kuş kumuna yanaştıklarını görünce diğer firmayla ilgili iyi şeyler düşünemedim :confused:
Maalesef çoğu kişi ucuz olanı tercih ediyor. Kalitesine bakan var mı sayılı :/ Çoğu kişi hayvanları oyuncak vs. vs. gibi görüyor. Aşırı sinir bozucu ama değiştiremiyoruz.

Oyla 0
Maalesef çoğu kişi ucuz olanı tercih ediyor. Kalitesine bakan var mı sayılı :/ Çoğu kişi hayvanları oyuncak vs. vs. gibi görüyor. Aşırı sinir bozucu ama değiştiremiyoruz.
Ben kötü olduğunu bilmiyodum quik markaydı pek güzel ürünleri yok gibi... Gold wings aldım o iyi sanırım yani inşallah

Oyla 0
Ben kötü olduğunu bilmiyodum quik markaydı pek güzel ürünleri yok gibi... Gold wings aldım o iyi sanırım yani inşallah
Yok asla sizin için demedim. Sadece düşüncem bu yönde. Hemen her gün haberleri takip ediyorum ve iyi şeyler duymuyorum hayvanlar açısından. Gerçi genelde kötü şeyler hatırlanır. Konuya döneyim. Zaten kuşunuzun iyiliğini istemeseydiniz neden burda olurdunuz. :)

Oyla 0
Yok asla sizin için demedim. Sadece düşüncem bu yönde. Hemen her gün haberleri takip ediyorum ve iyi şeyler duymuyorum hayvanlar açısından. Gerçi genelde kötü şeyler hatırlanır. Konuya döneyim. Zaten kuşunuzun iyiliğini istemeseydiniz neden burda olurdunuz. :)

Üreticiler üretirken düşünmüyo, veterinerlerin bir kısmı da klinik açarken "Abi bunlar da can" demiyolar maalesef. Allah kimseyi veterinerlere muhtaç etmesin. Aradığım bir veteriner in önünden geçtim yürüyüş yaparken girip sorayım neden ilgisiz kaldıklarını dedim sonra da utanacaklarını düşünmedim devam ettim yoluma :cautious:

Oyla 0
@Doğanay Y. @Kaan Omurtak ben de kristalli kum kullaniyom başka bi kum satmıyorlar çünkü bir sıkıntı olur mu? Bir de şu gritli dediğiniz kumun içinde midye falan mi var? Görüntüsü benim mineral bloğun tipkisinin aynisi
Mineral bloğun eğer aynısı ise grit kum kullanmana gerek yoktur. Mineral bloktan zaten gerekli kum ihtiyacını karşılar. Kristal kum kullanmana ise gerek yok. Bir işe de yaradığı yok zaten. Gereksiz bir şey. Sadece mineral blok kullan yeterlidir.

Oyla 0
Üreticiler üretirken düşünmüyo, veterinerlerin bir kısmı da klinik açarken "Abi bunlar da can" demiyolar maalesef. Allah kimseyi veterinerlere muhtaç etmesin. Aradığım bir veteriner in önünden geçtim yürüyüş yaparken girip sorayım neden ilgisiz kaldıklarını dedim sonra da utanacaklarını düşünmedim devam ettim yoluma :cautious:
Maalesef haklısınız sayılı veteriner onlarında sevdiği ve sevildiğini, onlarında kendi çapında konuşamasalar da yaşamaları olduğunu düşünebiliyor.

Oyla 0
Mineral bloğun eğer aynısı ise grit kum kullanmana gerek yoktur. Mineral bloktan zaten gerekli kum ihtiyacını karşılar. Kristal kum kullanmana ise gerek yok. Bir işe de yaradığı yok zaten. Gereksiz bir şey. Sadece mineral blok kullan yeterlidir.
20190921-165106-600x600_min.jpg bu resmin tıpatıp aynısı @Kaan Omurtak. Aşırı yiyor zaten kereta :D yarisini bitirdi

Oyla 0