Hasta mı emin olamıyorum :(

Merve B.

Veteran
Dün biraz durgundu ama bu kadar.Sahibi gittiğinden beri arada bir durgunlaşıp sonra düzeliyor.Ama sanki bu sefer hasta gibi geliyor.Ama tam kesin hasta diyorum hareketleri düzeliyor.Anlayamadım.İlaç başlayıp başlamamak konusunda kararsız kaldım. yem yemesinde sorun yok yiyor.Zayıfla belirtisi yok hem tarttım hemde göğüs kemiğini kontrol ettim.Yemliğinde kabuklar var bu nedenle yem yediğinden de eminim. Ama bugün sanki hep böyle takılıyor.Ayağını kaldırıp duruyor Acaba ayağında mı sorun var dedim.Baktım şişme morarma vs yok.Ve diğer kuş rahatsız ettiğinde gayet sağlam basıyor. Uçuruyorum gayet sağlıklı uçuyor.Yorulma vs yok.Tüyde bu sıralar ondan kaynaklı olabilir mi acaba?Vitamin probiyotik,dal darı,aspur yulaf,sirkeli su vs hepsini düzenli olarak veriyorum.Video ve dışkı resmini de atıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
clear.png
Yem,meyve,yeşillik vs yiyor.Suda içiyor.
Bir gün içindeki halleri kafam çok karıştı.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dışkıda ufak ishal belirtisi var. Bir dilim elma ya da divitsol varsa kullanabilirsin. B vitamini de olur. Biraz üşütmüş gibi duruyor. Tüy döneminde bu gibi durumlar çok normal oda ısısını korumaya çalışın. Çünkü bacak kaldırma sebeplerinden biri üşümesi, ya da rahatsız olması. Bazende dinlendirmek için yapıyorlar :)
Geçmiş olsun

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Aynen elma taktım.Bugün de probiyotikli su verdim.Veterinere gidicem ama buladım yakında kuş bakan.Diğer tarafta soğukta çıkarmak kesmedi.iİlaç tavsiyeyesi almıştım.Onu da satmıyoruz dediler. :( Ve sanırım Sağlıklı olan kuşu da hasta ettim ya :( Sinirlerim bozuldu iyice. Az bişey suyla karışık sirke verdim.İçince kustu.Ondan beri tıksırıp duruyo:( Ufff napcamı şaşırdım.Dün hasta duran bugün iyi.Sağlam olan hasta gibi duruyor

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hepsini 1 günde vermesen iyi olur :) günlere yayarak verebilirsin. Varsa iç yulaf ekle yemine. Suyuna çay kaşığı ucuyla balı karıştırabilirsin. Üşümesine az da olsa engel olacaktır. Oranı fazla kaçırma ama :)

Bence telaş edecek bir durum yok şuan için. Biraz gözlemlemen gerekiyor. Zaten tüy değişiminde. Zor bir süreç onun için. Diğer kuşlarla aynı kafesdeyse ayırmayı unutma

Oyla 0

Merve B.

Veteran
ayrilar zaten.yulaf verdim bugün.Bakalım beklicez artık.Teşekkür ederim.Ayakları sıcak kontrol ediyorum.

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Dün akşamdan bu yana hareketlerinde belirgin bir artma ve eski hallerine dönüş var.Nasıl mutluyum anlatamam.Gözlerinin içine bakıyordum 3gündür.Ve 3 gündür aspur,yulaf,dal darı veriyorum. Kesin öbür yemii yemicek sıpalar.Ve bide bundan sıkıntı yaşıcaz :)Sevdikleri şeye çabuk alışıyorlar.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yeter ki sağlıklı olsunlar da gerisi önemsiz bence. Bizimkiler dal darıyı çok seviyorlar ve rahatladıklarını hissediyorum, stres azalttığını düşünüyorum böyle şeylerin. 2 günde 1 veriyorum 1 dal ve koyduğumda yok ediyorlar :D

Geçmiş olsun toparlamasına sevindim :)

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Önemi yok tabi ki ama bunların fazlası da sağlık sorunlara neden oluyor.Ben hafta da bir gün veriyordum normalde istisnalar hariç.Neyse artık halledicez bi şekil de kendilerine geldiler ya gerisi kolay. Normalde çok öttüklerinde kızıyordum susun artık diye iki gündür ona bile ses etmiyorum.Diyorum siz yeter ki ötün :)Teşekkür ederim.

Oyla 0