Hint Bülbülümün Ayakları sakat, çiftleşmesine engel mi?

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

muhabbetkusu44

iyikus.com Üyesi
Önemli olan dişinin erkeği üstünde taşıması en verimli çiftleşme öyle olur ancak.
Diğer 1 sıkıntı yuva örmesi gerekecek yuvalığa çıkması gerekecek yuvalıkdan da çıkması gerekecek yem yeme olsun su içme olsun işiniz zor ona uygun bir ortam yaratmalısınız.

Oyla 0

Bahar Çiçek

Yeni Üye
Önemli olan dişinin erkeği üstünde taşıması en verimli çiftleşme öyle olur ancak.
Diğer 1 sıkıntı yuva örmesi gerekecek yuvalığa çıkması gerekecek yuvalıkdan da çıkması gerekecek yem yeme olsun su içme olsun işiniz zor ona uygun bir ortam yaratmalısınız.
Ben kafesi genelde ona göre düzenliyorum suluğu yemliği falan zaten tünekte falanda duruyor kafes içinde ki hareketlerini gözlemlediğimde erkek kuşumla neredeyse aynı davranışları gösteriyor tek sıkıntı tutunmakta zorlanıyor birde ben yuvayı erkek örüyor diye biliyordum ama yanlış mı biliyorum

Oyla 0

muhabbetkusu44

iyikus.com Üyesi
Ben kafesi genelde ona göre düzenliyorum suluğu yemliği falan zaten tünekte falanda duruyor kafes içinde ki hareketlerini gözlemlediğimde erkek kuşumla neredeyse aynı davranışları gösteriyor tek sıkıntı tutunmakta zorlanıyor birde ben yuvayı erkek örüyor diye biliyordum ama yanlış mı biliyorum
Tabii erkek örüyor yuvadan çıkıp temel ihtiyaçlarını karşılayabilicekse yem yeme mama yeme gibi o zaman sorun olmaz en azından deneyin öyle görün derim.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu tarz ayak problemleri engel olmuyor eşleşmeye yahut diğer durumlara ama biraz zorlu geçiyor kuşlar için. @muhabbetkusu44 arkadaşımızın dediği gibi eğer erkeği taşıyabilirse çiftleşmelerinde sorun olmayacaktır. Deneyip görmek gerekiyor. :)
Umarım bu tatlış kuşlarınızdan yavrular alırsınız :)

Oyla 0

Bahar Çiçek

Yeni Üye
Bu tarz ayak problemleri engel olmuyor eşleşmeye yahut diğer durumlara ama biraz zorlu geçiyor kuşlar için. @muhabbetkusu44 arkadaşımızın dediği gibi eğer erkeği taşıyabilirse çiftleşmelerinde sorun olmayacaktır. Deneyip görmek gerekiyor. :)
Umarım bu tatlış kuşlarınızdan yavrular alırsınız :)
Çok teşekkür ederim deneyeceğim bakalım umarım merakla bekliyorum

Oyla 0

muhabbetkusu44

iyikus.com Üyesi
Bu tarz Bi yuva uygun olur mu sizce diğerine göre daha rahat girip çıkar diye düşündüm
Şu tarz veya muhabbet kuşları gibi ama hint bülbülü için yuvalık daha iyi olur hint bülbülleri mahremiyete düşkün canlılardır yavrularının görülmesini istemezler ve olası durumlarda yavrunun düşmesini engeller.

68785059871.jpg

Oyla 0