Hızli nefes alıyor ve çıt çıt ses çıkariyor

Hüseyin01

iyikus.com Üyesi
Ustalar herkese selam.Bir ablamiz muhabbet kuşunun halsizleşmesi sonucu bana getirdi ilgilenmem icin.Kuşu gözlemledigimde hızli ve zor nefes aliyor.İshali yok.nefes alirken daima çıt çıta benzer ses cikariyor.Göğüs kemiği jilet gibi olmuş zayiflamis hayvancagiz.Çok durgun ve halsiz.Sızlerden yardimlarinizi ,tavsiyelerinizi bekliyorum

Çok ilerlemiş bir rahatsızlık ne yazık ki. Acilen iyi bir veteriner ve ilaç kullanımına başlanmalı. Bu sürede yem yemesi büyük ihtimal zayıf. Probiyotik ve elle besleme yapmanızı ve zaman kaybetmeden veterinere götürmenizi önereyim. Diğer hiçbir işlem yardımcı olmaz.

Oyla 0
Üstadim aynen yem yememiş hiç sabaha kadar.Kuşu dün bıraktılar bana multivitamin verdim sabahta ağzina limonlu su damlattim ve suluguna da limon damlattim.Malesef hocam bulundugumuz ilcede muhabbet kuşuna bakan anlayan veteriner yok.(Güneydoguda bi ilçede görev yapmaktayim)Yardimlarinizla kuşu sağligina kavusturursak ne mutlu bize

Oyla 0
Benim solunum yolu enfeksiyonundan ölen kuşum da böyleydi. Geceleri kafesin teline tutunma horlamaya benzer bir ses varsa bu kuşta da aynısı olabilir
Eğer dediğim gibiyse ki benden çok daha iyi bilenler vardır forumda doksimis veya hipradoxi s'i veterinerlerde monodoks ve tetradoxu eczanelerde bulabilirsiniz. Doksimis ve hipradoxi tam dolu Suluğa 5 damla tetradpx ise pirinç tanesi kadar suyuna ekleyip karıştırın. Etki ederse 3 gün içinde iyileşme gözlemlersiniz

Oyla 0
Benim solunum yolu enfeksiyonundan ölen kuşum da böyleydi. Geceleri kafesin teline tutunma horlamaya benzer bir ses varsa bu kuşta da aynısı olabilir
Eğer dediğim gibiyse ki benden çok daha iyi bilenler vardır forumda doksimis veya hipradoxi s'i veterinerlerde monodoks ve tetradoxu eczanelerde bulabilirsiniz. Doksimis ve hipradoxi tam dolu Suluğa 5 damla tetradpx ise pirinç tanesi kadar suyuna ekleyip karıştırın. Etki ederse 3 gün içinde iyileşme gözlemlersiniz
Üstad çok tesekkur ederim hemen başliyorum tedaviye inş.kurtaririm.

Oyla 0
Öncelikle karnını doyurmanız gerekir. Aç aç ilaç kullanırsanız kısa sürede ölecektir. Solunum yolu sorunlarından fazlası var kuşta. Tek bir ilaç yeterli olmaz ama öncelikle solunumla başlamak evet mantıklı olabilir.

Oyla 0
Üstad çok tesekkur ederim hemen başliyorum tedaviye inş.kurtaririm.
Önemli değil inşallah kurtarırsınız. Kuşlar çift ise mutlaka ayırın bulaşmasın. İlaçlardan hiçbirini bulamazsanız baytril adlı ilaç da kullanabilirsiniz. 5 gün devam edin her gün suluğunu yenileyin ilacını koyun.ardından 1 gün vitamin 1 gün probiyotik verin

Oyla 0
Arkadaşlar medox %20 isimli bi hayvansal ilac buldum doksisiklin etken maddeli kullanan veya fikri olan var mi?

Oyla 0
Arkadaşlar medox %20 isimli bi hayvansal ilac buldum doksisiklin etken maddeli kullanan veya fikri olan var mi?

Tam dolu suluğa 10 mg eklemeniz gerekiyor. Yani sadece bir damla. Ve kafeste gaga taşı, kuş kumu, kalamar kemiği olmasın, hepsini çıkarın....
(ilaç kullanılan süre zarfında)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0