İç parazit

Rüştü Okumuş

Çevirmen
Merhabalar, biliyorsunuz yeni miniğimiz geleli 1 hafta oldu. Sizce tedbir amaçlı iç parazit uygulamalımıyım?

Evinize yeni gelen kuşa hem dış hem iç parazit uygulamanızı tavsiye ederim. Kuluçka süresince yem kusuluyor kendisine ve belirtiler vermeyen kuşlar başta tolere ettiği bazı şeyleri daha sonra ağır vakalar şeklinde göstermeye başlıyorlar. Ayrıca iç güdüleri gereği problemlerini saklamayı çok iyi beceriyor kuşlar. Anladığınızda ise kafes tabanına inmeye başlıyor ve tedavileri zor oluyor.

Oyla 0
İç
Evinize yeni gelen kuşa hem dış hem iç parazit uygulamanızı tavsiye ederim. Kuluçka süresince yem kusuluyor kendisine ve belirtiler vermeyen kuşlar başta tolere ettiği bazı şeyleri daha sonra ağır vakalar şeklinde göstermeye başlıyorlar. Ayrıca iç güdüleri gereği problemlerini saklamayı çok iyi beceriyor kuşlar. Anladığınızda ise kafes tabanına inmeye başlıyor ve tedavileri zor oluyor.
İç parazitte dışkı nasıl oluyor acaba? Ben vilmectinde uygulayacaktım tedbiren ama daha çok küçük olduğu için cesaret edemedim.

Oyla 0
Vilmectin enseden 1 damla sürerseniz problem yaratmayacaktır. İç parazitte dışkı değişken aslında. Tek modeli yok ama rengi sorunlu, bazen kabarcıklı ve sümüksü yapılarda görülebilir.

Oyla 0
Vilmectin enseden 1 damla sürerseniz problem yaratmayacaktır. İç parazitte dışkı değişken aslında. Tek modeli yok ama rengi sorunlu, bazen kabarcıklı ve sümüksü yapılarda görülebilir.
Hafif kabarcıklı gibi görmeye başladım acaba geçicimidir bilemedim. Doğanay hocam sende iç parazit uygulamalımıyım?

Oyla 0
Sitraks kullanıyorduk sanırım değilmi? Ağızdan 1 damla, 10 gün sonra yine 1 damla şeklinde.

Oyla 0
İç parazit 1 kere yapıldığı için uygulanabilir. Ağızdan 1 damla verebilirsin sitraks gibi ürünleri. Sonrası zaten yok, otomatik elemiş olursun ancak daha ilk ayı olduğundan ilk tüye doğru kullanmanı öneririm. Diğer yavrulara göre bağışıklığı zayıf olabilir. Bu sürede probiyotikli takviyelerle süreci götürmen daha uygun olur

Oyla 0