iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

İdeal Muhabbet Kuşu Yuvalığı Nasıl Olmalıdır?

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
10,664
Çözümler
30
Tepki puanı
10,314
Yaş
29
Konum
Ankara
İdeal Muhabbet Kuşu Yuvalığı

Ülkemizde pet shoplarda satılan muhabbet kuşu yuvalıklarının tabanında ortası delik, düz bir kontraplak bulunur, düz zemin yumurtadan çıkan yavruların sakat ayaklı olmasına sebep olabilir, bu yüzden yuvalık zemininde ortası çukur seklinde bir kontraplak bulunmalıdır. Tabanı aşağıdaki fotoğraflardaki gibi olan yuvalıklar petshoplarda satılmaktadır. Dilerseniz marangozlara da yaptırabilirsiniz. Çam ideal malzemedir.

*Yeni bir yuvalık ararken folluklu yuvalık diye aratırsanız, daha kolay bulabilirsiniz. İçerisinde daha derin çukuru olan bir plastik malzemeyle geliyor ve kolay temizlenebilir.

muhabbetyuvalik.jpg

Yuvalık içi Malzemesi: Yuvalık malzemesi ince talaştır, talaş yuvalıktaki yavruların dışkılarını kurutarak pisliklerin yavruların ayaklarına yapışmasını engeller, yuvalığın içinin temiz kalmasını sağlar, yuvalık malzemesi olarak kum kullanmayınız. Muhabbet kuşları doğada genelde ağaç kavuklarında yavrularlar ve kovuklarda da yumurtaların altında ince kemirilmiş ağaç kırıntılarından başka bir şey yoktur.

Dişi muhabbet kuşu yuvalığın içindeki talaştan rahatsız olursa, talaşı dışarı atar, bir sonraki kuluçkalarda talaş koymaya devam edin, dişi muhabbet kuşu zamanla talasa alışır. Pet Shoplarda hamster ve tavşanlar için satılan talaşlar çok kalın tanelidir, muhabbet kuşları bu talaşları sevmezler ve hemen yuvalıktan atarlar.

İdeal Yuvalik Boyutları: 25 X 21 X 25 cm

yuvalikmuhabbet.jpg
 
Son düzenleme:
Üst Alt