İshal mi yada ne?

KARAKUŞ64

Yeni Üye
Selamunaleyküm başıma gelen bir olay muhabbet kuşu takımlarım arasındaki bazı kuşlarda farkettim folluğun içi sulu dışkısı vaya başka bişey var yavrular boğulacak nerdeyse ayakları kanatları bulaşmış nasıl bir önlem almalıyım ilaç kullanma taraftarı değilim her zamanki gibi ama tavsiyelerinizi bekliyorum .

Bazı dişiler dışarıya dışkılamıyor. Bu nedenle yuvaya talaş koyabilirsin. Talaş sıvıyı emecektir bir süre. 2 günde bir temizleyebilirsin. Dişiler yumurta ve yavru evresinde biriktirdiği için dışkısını, bir anda yaptıklarında isalimsi ve bol bir dışkı çıkar. Bu normaldir. Olağan dışı durumlar renk değişikliği, yemli dışkılar.

Yavrulu oldukları için tavsiyem B vitamini oranını arttırın. Suyuna koyabilirsiniz. Birde probiyotik kullanın çok daha etkili olacaktır.
* fotoğraf atarsanız emin olurum durumdan

Oyla 0
Ben vitamin olarak kullanıyorum B vitaminini. Besin olarakta hazır yumurta mamalarının içerisinde bolca var. Bu şekilde de verebilirsiniz.
Ayrıca Yumurta, Yulaf, Lahana, Havuç gibi yiyecekler de B vit. açısından çok zenginler.
Probiyotik hazır satılan markalardan almanı öneririm. Birde spirulina'da yüksek oranda mevcuttur.

Oyla 0