İshal ve kusma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nehirbilal

iyikus.com Üyesi
Merhaba
3 yaşında muhabbet kusumuz var yaklaşık 3 aydır ishalini geciremiyoruz yakınlarımız da kanatlı uzmanı veteriner olmadığı için destekte alamadık dün kusma hareketi başladı sıvı çıkardı ara ara online araştırarak bir sürü takviye alıp denedim ama fayda etmedi bir türlü dışkı resminide ekliyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG-20240531-WA0001.jpg
    IMG-20240531-WA0001.jpg
    195.3 KB · Görüntüleme: 18
Tanıdık bir doktor bulup yazdırdım birazdan nöbetçi eczane den alacagim kullanımı ile ilgili bilgi verirmisiniz direk ağızdan verebilirmiyim suyu eğer begenmiyorsa içmiyor cunku

Ağızdan damlatılırsa sabah akşam 1 damla olacak şekilde verebilirsiniz. Eğer suluktan uygulayacaksanız tam dolu suluğa 6-7 damla ekleyin ve 8 saatte bir tazeleyin...

Çok teşekkürler ağızdan siringayla verdim kaç gün devam etmeyelim suyuna takviye olarak probiyotik koydum uygunmu sizce entrobac
ilaç kullanırken sadece onun kullanıldığından emin olmak lazım. Probiyotik ilaç sonrası verilmeli
5 gün kullanmalısınız ilk aşamada. 3.gün durum güncellemesi yapınız lütfen

önerilen ilaç bence doğru

siz şimdiden flagyl şurup ve triflucan şurup da yazdırın evde bulunsun

flagyl diş hekimi, doktor, veteriner yazabilir

triflucan reçete gerekmez

Cuma günü akşam ilk dozunu verdim bu sabahla beraber toplam 6 kez vermiş oldum diskisinin son resmi bu şekilde

Ekli dosyalar

• IMG-20240603-WA0002.jpg
    IMG-20240603-WA0002.jpg
    131.1 KB · Görüntüleme: 9
bu gibi durumlarda veterinere götürüp tam analiz yaptırmak lazım. Etken maddeye karşı dirençli olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri