Ishal

Curcu

iyikus.com Üyesi
Kusum galiba ishal oldu.dun biraz ceviz biraz yumurta beyazi yedi bu yuzden olabilir mi poposuna baktim temizdi ama diskisi her zamankinden daha acik renkli biraz daha sıvı. kendi kendine duzelir mi. Ne yapmam gerekiyor

Ekli dosyalar

• 15136130421462062828021.jpg
    15136130421462062828021.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 6

Curcu

iyikus.com Üyesi
Kafese asilanlarla ilgiliyiz ozellikle marul ve maydanos sapini cok seviyo. Soylediklerinizi uyguliycam mutlaka tesekkurler

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Verdiğiniz sebzeler iyi yıkanmış olmalı. Dikkat edilmesi gereken sebzelerin ıslak olmaması. Kurutup veriniz.

Ayrıca İshal durumundan dolayı biraz azaltmanızı tavsiye ederim yeşillikleri

Oyla 0

Curcu

iyikus.com Üyesi
Bayagi azalttim ishalden sonra 3 gun kadar vermedim. Bugun marul verdim dimdikledi iyice :) temizliklerine kuruluguna cok dikkat ediyorum

Oyla 0

Merve B.

Veteran
rica ederim inşaalh olumlu sonuçlar alırsınız birer olcaktı o ya 5 anlaşılmasın aceleyle yanlış olmuş farkında değilim

mandalina portakal elma da verebilirsiniz mandalinanın özellikle kabuğunda ki beyazlara bayılıyorlar :) kabuk vermezseniz de bir dilim ucundan ısırıp asabilirsiniz ısırmanızın sebebi suyuna daha kolay ulaşabilmesi bu şekilde yemezse normal sularına bu meyvelerin sularını damlatabilirsiniz. (bir diğer konu da su içmiyor sanki demiştiniz zaten çok fazla su içmezler size denk gelmiyordur.) elmayı zaten sevecektir. ama rendelemeyin kemirsin ki gagası güçlensin aynı şekilde havucu küçük dilim halinde verin kemirerek yesin.

Oyla 0

Merve B.

Veteran
kolay gelsin iyi beslemeler. Aman bu aralıkları iyi ayarlayın.Sonra obezite olmasın yavrucak. Gelişmeleri söylediklerimizden sonuç alıp alamadığınızı olumlu mu olumsuz mu olduğunu yani kısacası size dediklerimizin geri dönüşümünü burada bizimle paylaşır mısınız ?

Oyla 0

Curcu

iyikus.com Üyesi
Baska bisey sormak istiyorum. Bi tık daha buyuk bi kafes buldum galiba. Kafesini degissem kus icin bi zarari olur mu yada faydasi?

Oyla 0

Merve B.

Veteran
büyük kafes her zaman daha rahat etmelerini sağlar içini de rahat edeceği şekilde düzenlerseniz keyfine diyecek olmaz

Oyla 0

Merve B.

Veteran
hmm o zaman üzülebilir alıştığı düzen sık değiştirilirse stres yapabilir ya da her seferinde alışması zor olabilir

Oyla 0

Curcu

iyikus.com Üyesi
Iyiyiz cok sukur. Bugun tirnaklarini kestik cok uzundu takilip duruyodu mecbur kestik bir tek tirnagi igne ucu kadar kanadi ama bi skinti vok cok sukur. Bide tahta tunek aldim insallah faydali olur. Cok tesekkur ederim ilginiz icin

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Maşallah. Kanı durduysa sıkıntı yaşamazsanız. Rica ederiz sağlıklı beslemeler :) iyi yıllar :)

Oyla 0