İsim Önerilerinize Talibiz

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan fyalison
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fyalison

Yönetici
Moderatör
Merhaba herkese. Yaklaşık 4 yaşındaki kızçemi kaybettikten sonra bir daha muhabbet kuşu sahiplenmeye cesaret edemedim, içim kabul etmedi. Hala da onu kaybetmenin acısını bastırabilmiş değilim maalesef.

Bir üreticiyle görüşüp elindeki bebeciklerin yeme düşmesini bekledik ve çarşamba günü minik forpusumuzla buluştuk.

@İpek.s hocam sağolsun çok yardımcı oldu bu süreçte, çok başını ağrıttım 🥰
Şu an birbirimize alışma sürecindeyiz. Kendini sevdirmeye bayılıyor 🐦

Yeni kızçemizle yeniden merhaba. Henüz bir adı yok, önerilerinize talibiz efendim 🐦

Ekli dosyalar

• A8B4BF54-C6D6-48FD-90B8-8EA22A439F7F.jpeg
    A8B4BF54-C6D6-48FD-90B8-8EA22A439F7F.jpeg
    218.6 KB · Görüntüleme: 14
  • 1C3557D2-EA82-4A3E-800B-F4E8B890F821.jpeg
    1C3557D2-EA82-4A3E-800B-F4E8B890F821.jpeg
    222.3 KB · Görüntüleme: 15
  • FE358619-189A-406C-A925-0C358CC2CF47.jpeg
    FE358619-189A-406C-A925-0C358CC2CF47.jpeg
    296.1 KB · Görüntüleme: 14
Estağfurullah hocam elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım ☺️
Açıkçası anlamsız gelebilir ismi bilmiyorum ama bir an kızceye bakınca safir ismi geldi aklıma Uygun olmayabilir bilmiyorum sonuçta bir öneri ☺️

Şöyle bir link paylaşıyım bende :)

Merhaba ümit hocam nerelerdesiniz
Makalelerinizi okurken uzun zamandır buralarda olmadığınızı fark ettim umarım iyisinizdir 🙂

Merhaba herkese. Yaklaşık 4 yaşındaki kızçemi kaybettikten sonra bir daha muhabbet kuşu sahiplenmeye cesaret edemedim, içim kabul etmedi. Hala da onu kaybetmenin acısını bastırabilmiş değilim maalesef.

Bir üreticiyle görüşüp elindeki bebeciklerin yeme düşmesini bekledik ve çarşamba günü minik forpusumuzla buluştuk.

@İpek.s hocam sağolsun çok yardımcı oldu bu süreçte, çok başını ağrıttım 🥰
Şu an birbirimize alışma sürecindeyiz. Kendini sevdirmeye bayılıyor 🐦

Yeni kızçemizle yeniden merhaba. Henüz bir adı yok, önerilerinize talibiz efendim 🐦

Kafeside pırıl pırıl maşaallah :) Ama tünekleri tahta olsa daha iyi olur..

Kafeside pırıl pırıl maşaallah :) Ama tünekleri tahta olsa daha iyi olur..
Eski kızçemin kafesini kullanmaya da içim elvermedi. Yeni kafes aldık minnoşa. Ümit hocam tünekleri halettik, değiştirdik dün tahta tüneklerle onları kaldırdık 👍
Salıncak aldık ama aklı çıktı korkudan çıkarttık geri 🤣

Çok makbule geçti bu link 🙏 oğlumun onayından geçen minnakın ismi olacak bakalım.
Estağfurullah hocam elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım ☺️
Açıkçası anlamsız gelebilir ismi bilmiyorum ama bir an kızceye bakınca safir ismi geldi aklıma Uygun olmayabilir bilmiyorum sonuçta bir öneri ☺️
bence çok güzel bir isim ama karar mercii oğlum 🤣 bakalım hangisinde karar kılacak 🤣

Bişey sorucam neden forpus? Bu türle ilgili bilgi sahibi olmadığım için soruyorum. Ben muhabbet beslemesem şayet sultan papağanı beslerdim.

Bişey sorucam neden forpus? Bu türle ilgili bilgi sahibi olmadığım için soruyorum. Ben muhabbet beslemesem şayet sultan papağanı beslerdim.
Çünkü eşim sultanlardan korkuyor 🤣
Kuş fobisini papatyayla yenmişti. Ama bu ikinci kaybımızdı muhabbette. Forpuslar minik olduğundan muhabbetten sonra en iyi seçenek onlardı 🥰
Birde muhabbetlere göre daha dayanıklı dediler ama 🤔

Saatlerce kendini kaşıtıyor şu an bize. Elimizden yemek yiyor 🥰 Ama saldığımızda evin en yüksek yerine uçuyor ve asla kendi iradesiyle aşağı inmiyor. Parmağımı uzattığımda parmağıma gelmek istemiyor. Ama şu 5 günde anladığım muhabbetlere göre daha temastan hoşlanan bir tür. 🥰

Saatlerce kendini kaşıtıyor şu an bize. Elimizden yemek yiyor 🥰 Ama saldığımızda evin en yüksek yerine uçuyor ve asla kendi iradesiyle aşağı inmiyor. Parmağımı uzattığımda parmağıma gelmek istemiyor. Ama şu 5 günde anladığım muhabbetlere göre daha temastan hoşlanan bir tür. 🥰
Zamanla daha çok alışıcaktır :)

nee işi ilerletmişsin baya :D
Öyle oldu hocam ani bir karardı 3 Tane muhabbet kuşum var yavrulardan iki Tane dişi bir tanede çekilişten kazandığım vasıflı Show bıraktım 🙂
Gelecek sezonda inşallah daha kulukcasi bol forpus'lar ile giriş yapicam
Temmuz ayından beri Forpus besliyorum ☺️