Isırma sorunu

Merve Kıratlı

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar iyi akşamlar. Çiçinin ısırma huyu artık gerçekten can sıkıcı olmaya başladı. Tamam öldürmüyor ama ben ona sevgiyle yaklaşırken onun sürekli ısırma eğiliminde olması hiç hoşuma gitmiyor. Bu ısırma eğiliminde olma durumunun sebebi ne olabilir? Nasıl engellenebilir?
Bizi geçtim diğer kuşu da rahat bırakmıyor.

Evet ya,en kötüsü oynarken çizerdi yanlışlıkla :) bit kadar şey bütün gün ısırıyor
Küçük oldukları için güçlü olduklarını göstermeye ispat etmeye çalışıyolar bence yoksa bu hırsın bi sebebi olamaz :D kırmızı bıyıkları olan bir çizgi film karakteri vardı aynı onun gibiler

Oyla 0
Şu kakadular da çok akıllı papağan. 5 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahip oldukları söyleniyor. Hep beslemek istemişimdir. Sultan papağanları da kakadunun bir alt türü zaten. Sultanlardaki ve kakadulardaki ibik benzerliği akrabalıklarından kaynaklanıyor. Çok akıllı hayvanlar çok.
0B49174B-03B6-47C3-A2B3-5546ACC54E04.jpeg

Oyla 0
Küçük oldukları için güçlü olduklarını göstermeye ispat etmeye çalışıyolar bence yoksa bu hırsın bi sebebi olamaz :D kırmızı bıyıkları olan bir çizgi film karakteri vardı aynı onun gibiler
Bir de komik oluyorlar evet ya,o minicik cüsseyle atağa geçiyor karşılık verince hırs yapıyor:) karakter gözümün önüne geldi şimdi hahah süper benzetme :)

Oyla 0
Bir de ilginç bir bilgi vereyim. Bu kuşun adı Tukan kuşu ve kafeste besleyenler var. Ev ortamına da uyum sağlamışlar. İlginç.

Zarar verebilecek birini evime almayı tercih etmem bile bile lades olur o biraz sen ona kızıyorsun o gelip sana saldırıyo düşüncesi bile ürkünç :D

Oyla 0
Parlak bi kutu var onunla oynuyoruz ara ara. Boncuktan kulbu var nasıl hırs yapıyo çekince elimizi ısırıyo ver diye
Hayır ısırma demiyorum hobi olarak gene ısır ama kanatana kadar değil :) şaka bir yana kalıcı olmaz umarım bu huyları.Hiç ısırmıyor dediğim hayvanın içinden pitbull çıktı.

Oyla 0
Hayır ısırma demiyorum hobi olarak gene ısır ama kanatana kadar değil :) şaka bir yana kalıcı olmaz umarım bu huyları.Hiç ısırmıyor dediğim hayvanın içinden pitbull çıktı.
Bence tüy dökümü zamanı kızgınlık zamanı ondan geçecek geçmesini umuyorum. Bazen tepki verince daha sert ısırmaya devam ediyo

Oyla 0
Kızgınlık döneminde daha sert ısırıyorlar. Isırırken suratına doğru üfleyin sürekli. Kuşları müsade ettikleri kadar sevebiliyoruz :) Bir çoğunun kafa ve sırt bölgesinde huyu var. Yavrulukta elle beslemeyle takviye yapılan kuşların bir kısmı daha çok sevdiriyor kendini. Tabi kandan kana değişiklik gösteriyor.

Oyla 0
Ben de kızgınlıktan olduğunu düşünüyorum son 1 aydır başladı çünkü.Üfledim,tepki vermedim,sakince geri itledim fayda etmedi.İnadına daha çok ısırdı.Şimdi sesimi hafif yükseltiyorum,hayır diyerek uzaklaştırıyorum.Bazen tam gelecekken hayır deyip geri dönüyor.Gayet farkındalar yani.Allahtan gözlere atak yapmıyorlar bu şekilde.Geçmesini bekleyeceğiz,yapacak bir şey yok.

Oyla 0