İstanbul Eminönü Kuşçular ve Akvaryumcular Çarşısı

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
25,932
Çözümler
128
Yaş
33
Konum
Ankara
İstanbul Eminönü Kuşçular ve Akvaryumcular Çarşısı
sondakika.png
Her ilde olduğu gibi İstanbul'da da kuşçular ve akvaryumcuların toplandığı belirli çarşılar var. İstanbul'da bu çarşı,pazar artık ne derseniz Eminönü yerleşkesinde yer almaktadır. Muhakkak bir çoğunuzun yolu düşmüştür. Sol tarafında bitkiler, sağ tarafında birçok pet Shop bulunmaktadır.

Eminönü kuşçular çarşısında birçok kuş türünü bulmanız mümkün. Fiyatlarda piyasaya göre aşağı yukarı aynı. Dikkat etmeniz gereken şeylerden en önemlileri seçeceğiniz kuşun bulunduğu kafesin hijyeni, içerisinde ki kuşlarda alacağınız kuşa geçebilecek hastalıklara sahip kuşların bulunmaması (mantar,nezle vs.), tüy yapısının ilk bakışta tam görünmesi, kuşun canlı ve ötüyor olması onu tercih etmeniz için önemlidir. Gel görelim ki bu durum orada maalesef mümkün değil. Çoğu kafes pis, küçük kafesler içinde çok fazla kuş ve birçoğu hastalıklı. İyi gözlem yapıp almanız gerekiyor fakat çalışanlar durmadan sıkıştırıyor sizleri. Hızlı alıp çıkmanız için. Bana soracak olursanız kuşu almadan kısa bir süre hareketlerini ve kafesteki kuşlarla iletişimini inceleyin. Mümkünse anlaştığı bir kuşla beraber alın.

Diyeceğim şu ki almayı düşündüğünüz kuşu biraz araştırıp daha sonra gitmeniz. Umarım isteklerinizi karşılayabilecek canlılara sahiplenirsiniz. Alt yorumlar kısmında bazı görüşlere yer vereceğim. Okumanızı tavsiye ederim.
 
Altta paylaşacağım yorumlar, oradan alışveriş yapanların bireysel görüşleridir. Bilginize...
4 köpek 3 kedi onlarca muhabbet kuşu ve 1 tane papağan aldığım pazardır.

merak edenlere hemen edit geçeyim aldığım hayvanlar aile bireylerine farklı zamanlarda alınmıştır.mesela ablama 2 kedi 5-6 tane muhabbet kuşu almışlığım var.

aldıklarımdan sadece papağan ve bir köpek yaşayabildi diğerleri sizlere ömür
mısır çarşısının hemen yanında bulunan pazardır. tohum satıcıları ile birlikte bir çok pet shop mevcuttur. başka hiçbir yerde olmayan cins cins hayvanlar bu mağazalarda sergilenmektedirler. genelde ufacık kafeslerde üst üste tıka basa dururlar. kuşların halinden bahsetmek bile istemiyorum. onlarca güvercini bir kafese tıkıp soğukta dışarıda bekletmektedirler. satışı yasak olan sakalar burada rahatlıkla satılmaktadır. şehrin ortasında nasıl böyle bir yere izin verilebiliyor anlamak mümkün değil.
 
Geri
Üst