İyilesemeyen kusum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Funda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Funda

Forum Sakini
Selamlar,
Muhabbet kusum ishal mi? Basligi altinda yaziyordum hep asagidaki linkte detaylar mevcut.

Kusum 2 gundur yine cok durgun. Baytril in 5. Gunu dun bitti.7 ye tamamlayacagim. Bugun kusma hareketi de yapti ama kusmadi, diskilar duzeldi ama genel olarak keyifsiz.

Ekli dosyalar

• IMG20211229132735.jpg
    IMG20211229132735.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 16
Sizin konularınızı gördükçe kendi süreçlerim aklıma geliyor en başından da durum farksızdı. Bu yüzden de kendimi tekrarlıyor olacağım. Bütçenizi ve imkanlarınızı ayarlayıp, ilgili kliniğe gitmeniz elzemdir. İç organlarının ne olduğu bilinmeden hayvana piyasadaki ilaçlar sırasıyla veriliyor resmen. Bu kadar ilaçtan ve kuşun beslenme alışkanlığından ötürü karaciğeri ve diğer organları büyük tahribata uğraşmıştır. Organlar düzgün çalışabileceği aralıklar bulamazsa ne bünyesi güçlenir ne de uygulanan tedavi başarılı olur...
Merhaba,
Malesef cevremde gidebilecegim kus veterineri yok. Butcemin yettigi kadar birseyler yapmaya calisiyorum. Burada goturecegim veterinerde daha once yakinimin kusu öldü nerdeyse.
İki cocuklu bir anne olarak kusumu da evlatlarim kadar dusunuyorum. Sizinde yazdiklariniza hak veriyorum. Ancak yapabilecegim bu kadar malesef, ve bu duruma uzuluyorum.
Yani uzaktan soyle gozukmesin,
Vurdum duymaz, aman zaten kucuk bir kus icin umursamaz davraniyor gibi.
Endiseniz icin tesekkur ederim.

Merhaba,
Malesef cevremde gidebilecegim kus veterineri yok. Butcemin yettigi kadar birseyler yapmaya calisiyorum. Burada goturecegim veterinerde daha once yakinimin kusu öldü nerdeyse.
İki cocuklu bir anne olarak kusumu da evlatlarim kadar dusunuyorum. Sizinde yazdiklariniza hak veriyorum. Ancak yapabilecegim bu kadar malesef, ve bu duruma uzuluyorum.
Yani uzaktan soyle gozukmesin,
Vurdum duymaz, aman zaten kucuk bir kus icin umursamaz davraniyor gibi.
Endiseniz icin tesekkur ederim.
Bu şekilde maalesef tedavi mümkün değil. Düzen tutmaz çünkü organlar olması gerektiği gibi çalışamaz. Florya'daki İstanbul veteriner sizin için açıklara tek çare ne yazık ki... En azından arayıp ortalama maliyeti öğrenip bütçenizi ayarlamaya çalışın şahsen gitmediğim için bilgim yok.

Bu şekilde maalesef tedavi mümkün değil. Düzen tutmaz çünkü organlar olması gerektiği gibi çalışamaz. Florya'daki İstanbul veteriner sizin için açıklara tek çare ne yazık ki... En azından arayıp ortalama maliyeti öğrenip bütçenizi ayarlamaya çalışın şahsen gitmediğim için bilgim yok.
Arayacagim mutlaka, tesekkur ederim, sagolun

İlaç işlevini yerine getiriyor, muhtemelen ondandır diye düşünüyorum. Devam edilebilir gözlem yaparak netcox a.

Selamlar,
Bugun diskilarinda sindirilmemis yemler bulunmakta. Genel durumu ayni. Netcox a devam ediyorum.

Ekli dosyalar

• IMG20220103181005.jpg
    IMG20220103181005.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 26
  • IMG20220103181043.jpg
    IMG20220103181043.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 17
Selamlar,
Bugun diskilarinda sindirilmemis yemler bulunmakta. Genel durumu ayni. Netcox a devam ediyorum.

Funda hanım netcoxu 3 gün kullandıysanız iyi bir vitamin başlayın. Biraz güçlenmesi lazım yoksa ilaçlarda fayda etmiyecek.. Eczaneden supradyn all day alabilirseniz iyi olur. Alamazsanız elinizdeki vitaminlerden kullanın. Beslenmesi nasıl yiyormu birşeyler?

Funda hanım netcoxu 3 gün kullandıysanız iyi bir vitamin başlayın. Biraz güçlenmesi lazım yoksa ilaçlarda fayda etmiyecek.. Eczaneden supradyn all day alabilirseniz iyi olur. Alamazsanız elinizdeki vitaminlerden kullanın. Beslenmesi nasıl yiyormu birşeyler?
Gervit vitamin var onu kullanirim. Evet
yiyor iki gundur daha iyi yiyor.aspur ve yulafi daha cok tercih ediyor normal yeme gore. Vitamin kac gun kullanayim 3 gun iyi mi?

Gervit vitamin var onu kullanirim. Evet
yiyor iki gundur daha iyi yiyor.aspur ve yulafi daha cok tercih ediyor normal yeme gore. Vitamin kac gun kullanayim 3 gun iyi mi?
Ayrica bugun kusumu aldigim kuscuya gittim, durumundan bahsettim. Ayrica yeminide degistirdim versele aldim. Kuscu da kuslarina kullandigi bir ilactan biraz verdi bana. Sizce kullanmali miyim? Alfamin adinda.

Ekli dosyalar

• IMG20220104100005.jpg
    IMG20220104100005.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 11
Ayrica bugun kusumu aldigim kuscuya gittim, durumundan bahsettim. Ayrica yeminide degistirdim versele aldim. Kuscu da kuslarina kullandigi bir ilactan biraz verdi bana. Sizce kullanmali miyim? Alfamin adinda.
Bir ilaç değil bu yem premiksidir. Bağırsak florasını düzenleyen bir üründür. Ancak etkisini bilemiyorum doğrusu. Royal'in bir kaç ürününü kullandım lakin yeterli bulmadım.

Merhaba, 3 gun gervit vitamin verdim.1 gunde alfamin 2 damla verdim. Vitamin verdigim surecte biraz daha toparladi canlandi.1-2 gun iyiydi. Simdi yine diskilar ayni sekilde. Netcox a 3 gun daha devam edeyim diyorum.

Ekli dosyalar

• IMG20220108161706.jpg
    IMG20220108161706.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG20220108161656.jpg
    IMG20220108161656.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG20220108161646.jpg
    IMG20220108161646.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 12
Mutlaka devam edilmeli
Merhaba,
Kusum devamli uyuyor, az yem yiyor, suda az iciyor bence.dun 1 kez kustu yem parcalari vardi kafes tabaninda kustugunu gordum. Salyali filan degildi ama. Acaba netcox u agizdan 1-2 damla versem olur mu? Suyuna ekledigimin haricinde

Ekli dosyalar

• IMG20220109133923.jpg
    IMG20220109133923.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 10
  • IMG20220109133912.jpg
    IMG20220109133912.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG20220109133905.jpg
    IMG20220109133905.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 8
Merhaba,
Kusum devamli uyuyor, az yem yiyor, suda az iciyor bence.dun 1 kez kustu yem parcalari vardi kafes tabaninda kustugunu gordum. Salyali filan degildi ama. Acaba netcox u agizdan 1-2 damla versem olur mu? Suyuna ekledigimin haricinde
Uykuma veya gözlerini kapatma durumu gittikçe artıyor mu ? Acı çekiyor olmalı :(

Ben genelde toplu kullaniyorum ilaçları, pek bolmem gün olarak. Bu nedenle bence ilacı kesebilirsiniz ancak tedavi olumlu yönde ilerliyorsa devam edilebilir. Arkadaşlar da bir bakarsa ?

Merhaba,

Funda hanım netcoxa devam edilmesi lazım ancak kuşun durumu iyi görünmüyor tedaviye cevap veremeyebilir herşeye hazırlıklı olun. Netcoxa devam edin şimdilik takip edelim...

Funda hanım netcoxa devam edilmesi lazım ancak kuşun durumu iyi görünmüyor tedaviye cevap veremeyebilir herşeye hazırlıklı olun. Netcoxa devam edin şimdilik takip edelim...
Merhaba,
Netcox ve youplus vitamin veriyorum, bugun agzina vermeye calistim, birazda mama yapip yedirmeye calistim.elime aldigimda gogus kemigini biraz daha hissettim. Yemlikte uzun sure geciriyor. Genelde yulaf aspur yiyor, ama kursagi bos. Bugun diskilarda sindirilmemis yemler vardi. Kusma olmadi. Ama gecen gunlerde nadir de olsa oluyordu. Yine gunun cogunda uyuyor. Acaba netcoxa ne kadar devam etmeliyim? Elimdedi diger ilaclar da fayda eder mi?
Sulphamezatin, fungizone, fungostatin, baytril, mikostatin bunlardan herhangi biri fayda eder mi acaba?

Ekli dosyalar

• IMG20220111214152.jpg
    IMG20220111214152.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 4
  • IMG20220111214200.jpg
    IMG20220111214200.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 5
  • IMG20220111214213.jpg
    IMG20220111214213.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 4
  • IMG20220111214221.jpg
    IMG20220111214221.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 6
Merhaba,
Netcox ve youplus vitamin veriyorum, bugun agzina vermeye calistim, birazda mama yapip yedirmeye calistim.elime aldigimda gogus kemigini biraz daha hissettim. Yemlikte uzun sure geciriyor. Genelde yulaf aspur yiyor, ama kursagi bos. Bugun diskilarda sindirilmemis yemler vardi. Kusma olmadi. Ama gecen gunlerde nadir de olsa oluyordu. Yine gunun cogunda uyuyor. Acaba netcoxa ne kadar devam etmeliyim? Elimdedi diger ilaclar da fayda eder mi?
Sulphamezatin, fungizone, fungostatin, baytril, mikostatin bunlardan herhangi biri fayda eder mi acaba?

Elinizdeki ilaçlardan fungizonu deneyebiliriz. Şu durumda kaybedicek birşey yok. Aynı şekilde youplus vitaminede devam edin. Netcoxu 3 güne tamamlayıp fungizona geçin. Duruma bakalım tekrar.. Birde kuşa ne yedirebiliyorsanız yedirmeye çalışın. Sebze, meyve, yeşillik, mama vs. Aç kalmaması önemli...