İzmir Veteriner Tavsiyesi | Pet Life

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Geçtiğimiz günlerde tesadüfi olarak forumda giden birini gördüğüm, Kliniğin hekimi olan Aslı hanımın bilgili ve deneyimli olduğunu öğrendikten sonra kuşum ile ilgili dışkı örneği ve kusmuk örneklerini mikroskop ile incelenmeye hazır hale getirip götürdüm. Kendisi ve çalışanları gayet ilgiliydi , ticari amaçla yapmak istediğini reddedebilirdi , kuşmu illa ki fiziksel olarak kontrol etmek isteye de bilirdi. Örneklerde megabakteri bulduğumuz için derhal amphotericin b tedavisine başladık.
Ayrıca araştırınca öğrendim , Aslı hanım epey bir süre Özvet'de de çalışmış deneyimli ve birikim sahibi bir hekim.(link vermek yasak diye bildiğim için referans veremiyorum :) )
Adres
Mansuroğlu, 259. Sk. no 41/ 1, 35510 Bayraklı/İzmir
İletişim :
05056269551
Google Yorumları ve harita üzerinde ki konumu;
82 yorum ile birlikte
4.9 puan
6620

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Fiyatlar nasıl burada? Özvet gibi pahalımı yoksa normal mi?

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Siz dışkıyı falan kendiniz mi hazırlayıp götürüyorsunuz? diyelim kuşlarım rahatsızlandı hazırlık yapmadan götürsem bakarlar mı yinede?
Kendi elimin altında da mikroskop var , ama cihazım temiz bir şekilde saklanmamış ve gözlerim bu alanda eğitimsiz , kendim incelemek için örnekleri nasıl hazırlayacağımı öğrenmiştim , kuşumu da stresten dolayı yola çıkartmak istemedim haliyle örnekleri hazırlayıp götürdüm. Siz kuşunuzu götürürseniz uygun şekilde onlar gereğini yapar.
Şunu da unutmamak lazım , her hastalık etkeni doğrudan mikroskop ile görünemeyeceği gibi her hastalık etkeni kültür ile de görünemeyebilir sabır ve bolca test önemli .
Mesela megabakteri ,kültür için gönderilen örneklerde tespit edilmeme ihtimali hayli yüksek..

Son düzenleme:

GülşahKandemir

Forum Sakini
Kendi elimin altında da mikroskop var , ama cihazım temiz bir şekilde saklanmamış ve gözlerim bu alanda eğitimsiz , kendim incelemek için örnekleri nasıl hazırlayacağımı öğrenmiştim , kuşumu da stresten dolayı yola çıkartmak istemedim haliyle örnekleri hazırlayıp götürdüm. Siz kuşunuzu götürürseniz uygun şekilde onlar gereğini yapar.
Şunu da unutmamak lazım , her hastalık etkeni doğrudan mikroskop ile görünemeyeceği gibi her hastalık etkeni kültür ile de görünemeyebilir sabır ve bolca test önemli .
Mesela megabakteri ,kültür için gönderilen örneklerde tespit edilmeme ihtimali hayli yüksek..
Siz hasta kuşunuz için bu kadar test yaptırdınız sanırım. Aylardır uğraşıyorsunuz testlerle. Hala hastalığının ne olduğunu öğrenemediniz mi?

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Siz hasta kuşunuz için bu kadar test yaptırdınız sanırım. Aylardır uğraşıyorsunuz testlerle. Hala hastalığının ne olduğunu öğrenemediniz mi?
Kuşum şuan megabakter tedavisi görüyor , adından dengeyi sağlamak amacıyla olasi antibiyotik kullanımı olabilir kontrolde göreceğiz.
Kuşum ile ilgili durumları konumda zaman zaman ekliyorum

GüzelKuş

Veteran
Merak
Kuşum şuan megabakter tedavisi görüyor , adından dengeyi sağlamak amacıyla olasi antibiyotik kullanımı olabilir kontrolde göreceğiz.
Kuşum ile ilgili durumları konumda zaman zaman ekliyorum
Umarım yakın zamanda sağlığına kavuşur. İlacı siz mi veriyorsunuz? Merakımdan soruyorum rengi ne renk? Amber mi?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sınırlarım gerekirse bu özelliği firma yetkilisi için. Tanıtım konusundan desteğini sağlayacaktır da işte :)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bazı meslek grupları internette pek zaman kaybetmiyorlar. Belki de bir çok sebebi var bilemiyorum ama yıllardır forum işiyle uğraşıyorum ve yok yani.