Kafalar karışık

Merve B.

Veteran
Şeker nerdeyse yuvalıktan hiç çıkmıyor.e bu hep orda durdukça çiftleşmede gerçekleşmez ki.Yanlış mı düşünüyorum.Bulut hala besliyor onu.Ama dişi hiç çıkmıyo yumurta falan da yok dedim çiftleşme de yok.Napcam ki?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
hehe şeker vücudunu hazırlıyor. Yatma pozisyonu, ısıtma durumu ve kendince kemirerek uygun ortamı yaratmaya çalışıyor. Bu son aşama kuşlarda. Bu iş bittiğinde çiftleşiyorlar. Zaten yuvadan çok çıkmıyorlar bu süreçte :)

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Hmm tamam normal bir durum yani.Bende bizi görünce kaçıyor sanıyorum.başlarda dişi çıkmıyor sanıyordum.Sonra baktım benim sıpa çıkarmıyo dişiyi ayağıyla yitiyo içeri ya içeri sokana kadar peşinde gezioDişi de hiç yok demio ama.Ekmek elden su gölden devam edioAma oğlum çok değişti ya.Dışarı çıkmak istiyor.Çıkarıyorum 5dk sonra geri girmek istiyor.Kendi isteğiyle kafese girdiği günleri de görcekmişim.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
@Merve R., az miktarda keten tohumu, nijer ve çedene eklenebilir yemlerine. Ayriyeten e+s vitamini verilirse bu süreçte kızgınlıkları artacaktır ve daha kısa sürede eşleşecektir. Bu arada bulutu bir süre çıkarmayın kafesten. Sebebi ise ilgisini ona yöneltmesi gerekir tamamen. Dişi çiftleşmek istediğinde erkeğin kafeste olması gerekir :)

Oyla 0

Merve B.

Veteran
@Merve R., az miktarda keten tohumu, nijer ve çedene eklenebilir yemlerine. Ayriyeten e+s vitamini verilirse bu süreçte kızgınlıkları artacaktır ve daha kısa sürede eşleşecektir. Bu arada bulutu bir süre çıkarmayın kafesten. Sebebi ise ilgisini ona yöneltmesi gerekir tamamen. Dişi çiftleşmek istediğinde erkeğin kafeste olması gerekir :)

Yemliklerinde nijer oluyor.Haftada birde mama yapıp ona katıyorum.Vitaminleriyorum.Ayrıyetten de maydonoz,ıspanak vs sebzelerden ve mevsim meyvelerinden veriyorum.çıkmadan durabilse keşke tamamen kapatınca bunalıma giriyorDişi daha kızışmadı daha doğrusu bize geldiğinde geçti
Merve hanım canlıların hemen hemen hepsi dişilerin yanındadır :)
HaklısınızOlsun olsun yavruları olsun.Gerçi kendime ayıramı am galiba yavru ama belki bi şansım olur

Oyla 0